BÜYÜK PARALAR HARCAMADAN DA BAZI HİZMETLER YAPILABİLİR

BÜYÜK PARALAR HARCAMADAN DA BAZI HİZMETLER YAPILABİLİR
gundemeregli.com-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alaplı Belediye Başkan aday adayı Nuri Tekin, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nun son 4 yıllık süre içinde ilçeye hizmet vermediğini öne sürdü.
CHP Alaplı Belediye Başkan aday adayı Nuri Tekin, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nun ilçeye hizmet vermediğini kafasında Alaplı’yı küçük gördüğünü savundu.
Çimenoğlu’nun basında çıkan açıklamalarını da değerlendiren Tekin, “Daha önce basına verdiğim demeçlerde Alaplı’nın küçüldüğünü hizmet alamadığını ifade etmiştim. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Çimenoğlu buna cevap vermiş, Alaplı’nın Kdz. Ereğli ve Akçakoca ile kıyaslanmaması gerektiğini belirtmiş, bu kıyaslamanın Gümeli ile Alaplı’yı kıyaslamakla eşdeğer olduğunu nitelendirmiş aslında Belediye Başkanı zaten bu açıklamayla Alaplı’nın gerçek anlamda çevre ilçelere oranla küçük olduğunu bir bakıma ifade etmiş. Akçakoca Belediyesinin yaptığı bir bir terminal var. Birde bizim belediyenin yaptığı bir terminal var. Vatandaşlarımız bu iki terminale bakarak nasıl bir hizmet yapıldığını anlasınlar. Bugün belediye başkanı 4 yıl hiçbir şey yapmayarak son bir yıllık dönemde bir şeyler yapıp halkın karşısına çıkmak istiyor. Bunu yaparak aslında Alaplı’nın önünü tıkıyor. Çimenoğlu, Kdz. Ereğli Belediyesinin bütçesi ile Alaplı Belediyesinin bütçesini kıyaslıyor. Buna gerek yok büyük paralar harcamadan da bazı hizmetler yapılabilir bunun örnekleri de çok, kendisinin hayali varmış Alaplı’da 2024 yılına kadar belediye başkanı olmak istiyormuş, ne diyelim Allah yolunu açık etsin de diyor ki ‘Yani yolsuzluğum, hırsızlığım, arsızlığım yoksa ya da belediyenin bir malına mülküne helak getirmediysek bu adamı aday göstermemenin bir nedeni olması gerekir. Hizmet yapmamışızdır, senin hizmetini beğenmedim diğeri daha iyi hizmet ediyor saygı duymak gerekir, olabilir. Ama benim gönlümü sorarsanız 2009 yılında şunu söyledim; Ben 3 dönem için geliyorum demiştim. 2024 yılına kadar hayalimdeki Alaplı´yı yapıp 2024´te yani 65 yaşımda siyasi hayatıma nokta koyacağım’ ben sormak istiyorum belediye başkanlığına aday olan insanlar yolsuzluk yapmak için mi aday oluyor. İnsanlar hizmet için aday oluyorlar. Aslında başkan bir bakıma hizmet yapmadığını dile getirmiş” dedi.
CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın ilçeye yaptığı ziyaretini de değerlendiren Tekin, “CHP Milletvekilimiz Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın Ramazan Bayramının 3. Günü ilçemize gelerek bizleri ziyaret etmesi bizleri onurlandırmıştır. Alaplı’da güçlü ve kalabalık bir şekilde kendisini karşıladık. Milletvekilimiz Prof. Dr. Mehmet Haberal dünyaca ünlü hastaneleri olan, böbrek nakli ve akciğer naklinde dünyaca ünlü olan bir bilim adamıdır. Kendisinin cezaevinden çıkması partililerimizi ve bizleri sevindirmiştir. Kendisi aramıza katıldı. Bundan sonra da siyasette Alaplı ve Zonguldak ta değişecektir. Bizleri Haberal’ın karşılanmasında yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 07:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48