Çalışmalar aralıksız devam ediyor

Çalışmalar aralıksız devam ediyor

Çalışmalar aralıksız devam ediyor
 Alaplı Belediyesi’nin Taşbaşı-Erdemyuva dolgu alanı üzerindeki Sahil Aile Park’ta yapımına başladığı amfi tiyatro inşaatı ve çevre düzenleme çalışmaları gece gündüz demeden özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yaklaşık bin 500 kişi kapasiteli 4 bin metrekare alan üzerine inşa edilen amfi tiyatro yapım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, çalışmaları kısa bir sürede tamamlamak istediklerini bildirdi. Belediyenin Fen İşleri teknik elemanlarınca doğaya uygun şekilde mimari projesi hazırlanan amfi tiyatronun ulusal ve uluslar arası kültürel ve sanatsan etkinliklere ev sahipliği yapabilecek kapasitede olduğunu belirten Başkan Tekin, “Bu tesiste profesyonel sahne, kulis, soyunma odaları, teknik oda, büfe ve sanatçıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar bulunacak“ dedi.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, Amfi Tiyatro inşaatının yanı sıra dolgu alanının çevresi ve boş alanlarında da çalışmaların sürdüğünü belirterek şöyle dedi:
“Bilindiği gibi bu alan üzerindeki sahil parkımıza 150 araçlık araç otopark, yürüyüş, oturma ve dinlenme alanları, kafeterya, bayanlar ve erkekler için mescit, tuvalet, engelli yaşam parkları, çocuk ve aile parkları, piknik alanları, spor alanları, eğlence alanları, ışıklı süs havuzları yaptık. Şu anda bu alanın diğer etapları için zemin düzenleme, istinat duvarı, sert zemin ve yeşil alan çalışmalarına devam ediyoruz. Bu alanın tamamını değerlendireceğimiz projenin çalışmaları tamamlandığında, bu alan Batı Karadeniz’in en büyük sosyal cazibe merkezi olacak.
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48