Çaturoğlu,Muhtarları ağırladı

Çaturoğlu,Muhtarları ağırladı

Çaturoğlu,Muhtarları ağırladı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kılçık Köyü Muhtarı Ahmet Uysal’ın başkanlık ettiği köy ve mahalle muhtarlarının içinde yer aldığı 50 kişilik heyeti TBMM’sinde ağırladı.AK Parti Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu, Alaplı İlçesinden iki otobüs ile birlikte Ankara’yagelen Muhtarları Dikmen Kapı girişinde sıcak ilgi ve alaka ile karşıladı.

ÇATUROĞLU,MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI UYSAL’DAN DOSYALARI TESLİM ALDI

Karşılama merasiminin ardından heyeti Meclis Milletvekili Yemek Salonuna ağırlayan Çaturoğlu ardından TBMM’si Halkla İlişikler Binasının Zemin katında bulunan büyük salona geçti. Burada gerçekleşen toplantıda Alaplı’nın talep ve istekleri masaya yatırılırken toplantıda AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ile Özcan Ulupınar’da hazır bulundu.

ÇATUROĞLU, SORUNLARIN HEPSİNİ BİLİYORUZ.

Milletvekili Çaturoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Alaplı İlçesinin sorunları yakından bildiğini belirterek şöyle dedi:“Gerçekten gerçekleştirdiğiniz ziyaretten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Siz bizlerin her zaman yanındasınız bizlerde sizin destekçiniziz. Diğer ilçeler gibi Alaplı’da bizim çok önem verdiğimiz, sorunlarını ve beklentilerini bildiğimiz bir ilçe. Diğer Milletvekillerimiz ile birlikte söz konusu talepler, ya üzerinde durduğumuz ya da yakinen takip ettiğimiz projeler. Hepsini biliyoruz. Gerek Bakanlık, gerek Müsteşarlık, gerekse Genel Müdürlük düzeyine her türlü çalışmayı ortaya koyuyoruz.”

DİĞER VEKİLLERDE HAZIR BULUNDU

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal ise Alaplı İlçe, mahalle ve köylerin ortak talepleri olan başta Alaplı Mollabey alternatif yolu olmak üzere, GümeliHasanballı barajının yapımının hızlanması, Enerjisa’da yaşanan sorunlar, köylerin kanalizasyon arıtma sorunları, asfalt ve İl Özel İdaresinin araçlarının yetersiz olması gibi sorunların içinde yer aldığı dosyaları Milletvekilleri Özbakır, Ulupınar’a ve Çaturoğlu’na teslim etti.

UYSAL VE HEYETİ, KARŞILAMADAN MEMNUN AYRILDILAR

Muhtar Uysal toplantıda yaptığı konuşmasında, Alaplı’nın hizmet açısından önemli yatırımlara ihtiyaç duyduğunu belirterek şöyle dedi:“Biz buraya Heybemizi doldurmaya geldik. Sizlerden destek bekliyoruz. Alaplı’da bulunan Muhtarlarımızın yüzde 95’i burada yüzde 5’inin ise sizlere selamı var. Rahatsızlıklar ve geçerli mazeretleri sebebiyle gelemediler. Bizi gerçekten çok güzel karşıladınız. Bunun için size teşekkür ediyorum. Bizim Alaplı’da başta Emniyet Müdürlüğümüzün bina ihtiyacının karşılanmasını istiyoruz. İstihdam sorunları var. Biz dosyalarımızla buraya geldik ve sizlerin de bu hizmetlerin takipçisi olacağınızdan en ufak kuşkumuz yok. Özellikle siz Milletvekillerimiz Alaplı’mızın sorunlarını yakından takip ediyorsunuz. Dere ıslahının yapılması, Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçirilmesi gibi sorunların acilen çözümüzü bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2016, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48