Çetin Apatay Bulvarı´nın temel atma töreni gerçekleştirildi

Çetin Apatay Bulvarı´nın temel atma töreni gerçekleştirildi

Çetin Apatay Bulvarı´nın temel atma töreni gerçekleştirildi

Kdz.Ereğli Belediyesinin vizyon projelerinden biri olan Çetin Apatay Bulvarı projesine start verildi. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, törende yaptığı konuşmada, “Gelecek planlayan, geleceğe ait vizyon kuran, daima hizmet diyen ve temelinde insan odaklı çalışan bir belediyecilik anlayışını şiar edindik” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesinin çevre ve trafik düzenlemesi yatırımı olan Çetin Apatay Bulvarı projesi ilk harcın dökülmesiyle start aldı.

Göztepe köprüsünden köprülü kavşağa kadar olan 1 kilometrelik yol boyunca yapılacak yeni düzenleme çalışmalarına başlanması nedeniyle bir tören düzenlendi.

Çetin Apatay Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen törene AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Azar, Ormanlı Belde Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, , Devlet Hastanesi Yöneticisi Muharrem Erdem, ilçedeki çeşitli oda ve derneklerin başkanları, köy ve mahalle muhtarları, belediye ve il genel meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“EREĞLİ’NİN GELECEĞİNİ PLANLIYORUZ”

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, törende yaptığı konuşmada Ereğli’nin artan araç ve nüfus sayısına göre yeni planlamalar yaptıklarını belirterek; “İlçemizde nüfusumuz da, araç sayımızda sürekli artmakta. Bizler bunun için yeni yollar açmak, var olan yolları genişletmek zorundayız. Gelecek planlayan, geleceğe ait vizyon kuran, daima hizmet diyen ve temelinde insan odaklı çalışan bir belediyecilik anlayışını şiar edindik. Şehrimize yakışmayan görüntüleri ortadan kaldırmak adına çalışmalar yapıyoruz. Çünkü şehirlerin girişleri, giriş kapıları, gelen insana bu şehir düzenli mi, güzel mi, karışık mı sorularının yanıtını verdirir ve bu şeklinde intiba yaratan önemli noktalardır. Bu anlamda şehrin girişindeki şantiye alanını Belen Sanayi Sitesi arkasındaki alana taşıdık. Bu anlamda ikinci çalışmamız Çetin Apatay’da yapılıyor” dedi.

“TÜM KURUMLARLA UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Uysal, devletin tüm kurumlarıyla uyum içinde çalıştıklarını belirterek; “Bizler gerek bu proje, gerekse diğerlerinde devletin tüm kurumlarıyla uyum içinde çalışıyoruz. Bu bölgedeki Dergaz çalışmaları bitti. Bu güzergâhta 4 km, toplamda ilçemizde 50 km doğalgaz şebekesi hizmete giriyor.Yan bağlantılarla toplamda yaklaşık 70 km Doğalgaz arzı sağlanacak. Hamzafakıhlı,Bölücek, Kocaali ve Korubaşı’na Doğalgaz arzı sağlanacak. DSİ ‘de bu bölgedeki çalışmaları tamamladı. Bizler belediye olarak su depoları ve 7 terfi istasyonları yaptık. 2016 sonunda şehrimiz suyunu Kızılcapınar’dan alacak. Bu noktada Enerji-Sa ile de uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Onlarda bu nokta ve ilçemizdeki bir çok noktada enerji hatlarının yer altına alınması ile ilgili önemli çalışmalara başladı. Bu konularda bizlerin yanında olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ve Enerji Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile Ankara’da bizlerin her zaman yanında olan Sayın Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

ÇATUROĞLU: MİHENK TAŞI OLACAK

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’da törende yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a hizmetleri için teşekkür etti.

Çaturoğlu; “Ereğli adına önemli çalımalara imza atan Belediye Başkanımız ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Burası ilçenin önemli bir mihenk taşı olacak. Ereğli halkına ne kadar hizmet etsek azdır. Ereğli her türlü hizmetin en iyisine layık” dedi.

BUTONA BİRLİKTE BASTILAR

Kesilen kurban ve okunan duaların ardından temel atma butonuna AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve beraberindekiler birlikte basarak projenin ilk harcını döktüler.

PROJENİN AYRINTILARI

Söz konusu proje Göztepe köprüsünden köprülü kavşağa kadar olan 1 kilometrelik yol boyunca yapılacak yeni düzenlemeyi kapsıyor.

Proje kapsamında, orta refujde daraltma ve şeritleri ayıracak sahil tipi korkuluk sistemi ile 3 gidiş, 3 geliş toplam 6 şeritten trafik akışı sağlanacak.

Güzergâhta, karşıdan karşıya geçişi sağlayacak yaya geçitleri, cepler ve yeni durakların yanı sıra dekoratif parke taşları ile yeni kaldırım düzenlemesi ve ana yola çıkan yan yollarda kaldırım ve tali yol düzenlemesi yapılacak.

Projenin 180 günde tamamlanması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48