CHP´li belediyenin haksız kazanç elde ettiği iddiası

CHP´li belediyenin haksız kazanç elde ettiği iddiası

CHP´li belediyenin haksız kazanç elde ettiği iddiası
 Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde yaşayan bir kişi, CHP’li Kandilli Belediyesi’nin kendisine ait olmayan bir alanı kiraya vererek haksız kazanç elde ettiği iddiası ile Kaymakamlığa şikayette bulundu. 
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde yaşayan Ömer Yıldız, Kandilli Belediyesi’nin tapusu kendisine ait olmayan binanın bir bölümünü kiraya vererek haksız gelir elde ettiğini iddia etti. CHP’li Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın ve karara imza atan sorumlular hakkında Kdz. Ereğli Kaymakamlığına avukatı aracılığı ile şikayette bulunduğunu belirten Yıldız, yaptığı şikayet neticesinde yapılan incelemede kiralamanın tespit edildiğini ancak kira miktarının soruşturmayı yürütenlere açıklanmadığını ifade etti. Sıradan bir vatandaşa hemen uygulanan adli ve idari yaptırımların Kandilli Belediyesi’ne neden uygulanmadığına bir anlam veremediğini dile getiren Yıldız şunları söyledi: 
“Kdz. Ereğli ilçesine bağlı CHP’li Kandilli Belediyesi usulsüzlük yapmaya devam etmektedir. Kandilli Belediyesi şu anda devlete ait olan bir yeri kiraya vermiş ve haksız kazanç elde etmektedir. Burasını kiraya verecek olan kurum orman veya hazinedir. Mülkiyet tapuda hazineye ait bir yerdir. Dolayısıyla belediye burada suç işlemektedir. Kendi partisi de bu uygulamalara karşı bir yaptırımda bulunmamaktadır. Vatandaşa uygulanan yasalar CHP’li belediyeye neden uygulanmamaktadır? Sayın Cumhurbaşkanımızın Vekili Zonguldak Valimiz Sayın Ali Kaban Beyefendiye bir kere daha seslenmek istiyoruz; Sayın Valim bu hukuksuzluğa son verilmesini arz ve talep ediyorum. Mülkiyeti her ne kadar 2B gözükse de tapuda hazineye aittir.”
İddialarla ilgili olarak Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, söz konusu yerde yasal olmayan bir durum bulunmadığını söyledi. Aydın, “Burada yasal olmayan bir durum söz konusu değil. Zaten burası 2B olan bir yer. Bize ulaşmış resmi bir soruşturma yazısı gelmedi. Vatandaş tabii ki kendi haklarını gerekli mercilerde arayıp, sorgulayabilir. Biz buna saygı duyarız” dedi.
Ömer Yıldız, Kandilli Belediyesi’ni daha önce de birçok konuda adli ve idari makamlara şikayet etmişti.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 06:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
meclis üyesi
meclis üyesi - 6 yıl Önce

ikdidar yetkilileri bu yolsuzluğa durdemicekmi

mesai arkadışıydı
mesai arkadışıydı - 6 yıl Önce

hadi ordan mustafa bırak bu işleri t.tk.da teniker zamanındada böyleydin asıl azmaz balkokmaz. oçoçuk başatan aşağı haklı sen madende çalışır iken o buişlerle uğraşıyordu kolay lokma değil10 personeline baceri bilgide fark atar.

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48