CHP,Zonguldak´a önem veriyor

CHP Genel Başkanlığı tarafından başlatılan “Kardeş Belediye” projesi etkinlikleri kapsamında Zonguldak Belediyesi’ni ziyaret eden heyet, CHP’nin Zonguldak’a önem verdiğine dikkat çekti.

CHP,Zonguldak´a önem veriyor
CHP Genel Başkanlığı tarafından başlatılan “Kardeş Belediye” projesi etkinlikleri kapsamında Zonguldak Belediyesi’ni ziyaret eden heyet, CHP’nin Zonguldak’a önem verdiğine dikkat çekti.
Sabah saatlerinde basın toplantısı ile başlayan Kardeş Belediye projesi çalışmaları Zonguldak Belediyesi’ne yapılan ziyaretle devam etti. Ziyaretin ev sahipliğini yapan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise Zonguldak’a hizmet etme heyecanını yaşadıklarını ifade ederek “Böyle bir maden şehrinde olmanızdan dolayı son derece onur ve mutluluk duyuyorum. O emekçi kardeşlerimize örnek olmak ve onlara hizmet etmenin heyecanını yaşayacağız. Örgütlerimizle, teşkilatımızla, belediye başkanlarımızın varlıklarıyla ve inşallah belediye sayımızı artırır ve inşallah Zonguldak’a hizmet etme heyecanını hep birlikte yaşarız” dedi.
CHP Zonguldak İl Başkanı Harun Akın da, CHP´nin kendi birlikteliği ve örgütlü dayanışmasıyla bunun altından çıkabilecek bir parti olduğunu anlatarak şunları söyledi: Bence bu gün onu gösteriyor. Çok doğru bir projedir. Bu proje bizim de Zonguldak siyasetindeki bir projemizdi. Genel Başkan Yardımcımın böyle bir proje ile çok önce çalışmasını öğrenmem ayrıca bizi mutlu etti. Hep beraber Zonguldak’ta hizmetler yapacağız.”
CHP PM Üyesi Tuncay Özkan da, CHP´nin Ak sarayların değil madenlerin, işçilerin, emekçilerin yanında olduğunu her zaman gösterdiğini belirterek şöyle konuştu: Biz kaçak sarayları yıkıp madenlerde işçilerimizin ölmeyeceği, yeni güvenlik önlemleri ile donatılacak bir Türkiye düşünüyoruz. Bizim amacımız iktidar olmaktır. 2015 yılı parti içimizde kendi örgütlerimizle göstereceğimiz büyük sinerji ile halkı kucaklayarak gerçekleşecektir. Ben bunun bir adımını burada görmüş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’ya ve Zonguldak’ta bizi misafir eden ev sahiplerimize teşekkür ediyorum.”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da şöyle dedi:
“Türkiye’nin en önemli en gözde belediye başkanlarımızla birlikte geldik. Çok uzaklardan gelerek bizlerle birlikte olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz her anlamda dayanışmayı hayata geçireceğiz. Buradan çok hızlı bir tur yapacağız. Zonguldak bizim önümüzdeki dönemde de partimizin her türlü desteği vereceği bir kent. Hem proje hem gönül anlamında destek vereceğimiz kenttir.”
Heyet, belediye ziyaretinin ardından Kilimli, Çatalağzı, Muslu, Çaycuma ve Saltukova belediyelerine ziyaretler gerçekleştirdi. Kardeş Belediye projesi kapsamında, Saltukova ve Karapınar belediyeleri Bakırköy Belediyesi ile Muslu ve Kandilli belediyeleri Bayraklı Belediyesi ile Çaycuma Belediyesi Beşiktaş Belediyesi ile Gülüç Belediyesi Çeşme Belediyesi ile Çatalağzı Belediyesi Çiğli Belediyesi ile Gümeli ve Perşembe belediyeleri Narlıdere Belediyesi ile eşleşti.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 07:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48