Cizre´deki patlamada şehit sayısı yükseliyor

Cizre´deki patlamada şehit sayısı yükseliyor

Cizre´deki patlamada şehit sayısı yükseliyor

Şırnakın Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğüne teröristler tarafından düzenlenen bombalı araç saldırısında şehit sayısı 11e, yaralı sayısı ise 78e ulaştı.

Hain saldırı anında yaralanan 7 aylık bir bebek de kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Saldırıda yaralanan polis memurlarından bazıları helikopterlerle çevre illere sevk edildi.

Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine yakın bir noktada bulunan polis kontrol noktasına bomba yüklü kamyonla saldırı düzenlenmişti. Saldırıda şehit sayısı 11e ulaşırken, 4ü ağır 78 kişi ise yaralandı. Saldırıda yaralananlar bölgeye sevk edilen ambulans ve helikopterlerle Cizre Devlet Hastanesi ile çevre il ve ilçelere kaldırıldı. Patlamada Cizre ilçesinde de bir çok evde hasar oluştu. Patlamanın etkisiyle 7 aylık bir bebek de yaralandı. İsmi öğrenilemeyen 7 aylık bebek kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Ambulanslar tarafından Cizre Devlet Hastanesine kaldırılarak ilk tedavileri yapılan yaralılardan bazıları helikopterlerle çevre il ve ilçelere kaldırıldı. Saldırıda yaralanan 4 polis memuru askeri helikopterle Diyarbakıra getirildi. Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı helikopter pistine indirilen yaralılar, pistte bekleyen ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesine kaldırıldı.

Bölgede geniş kapsamlı operasyonların devam ettiği bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2016, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48