Çöp ve moloz yığınları vatandaşların tepkisine neden oluyor

Alaplı´da sahil kenarına dökülen çöp ve moloz yığınları görenlerin tepkisini çekiyor.

Çöp ve moloz yığınları vatandaşların tepkisine neden oluyor
 Alaplı´da sahil kenarına dökülen çöp ve moloz yığınları görenlerin tepkisini çekiyor. 
Alaplı ilçesinde yıkılan binaların moloz yığınları Karşıyaka Mahallesi´ndeki sahile döküldü. Çevre kirliliğine sebep olan molozlar, aynı zamanda tehlikeye davetiye çıkarıyor. Molozların etrafına hiçbir güvenlik önlemi alınmazken, özellikle burada oynayan çocuklar için tehlike saçıyor. Büyük taş parçaları, inşaat artıkları ve paslı demirlerin bulunduğu alanlar, aylardır atıl bir şekilde buradan Denize doğru doldurulması için bekliyor. Çocukların bu molozların içinde oyun oynarlarken, başta tetanos olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkarmaya devam ediyor. 
Yetkililerin harekete geçmesini isteyen Halil Çetin isimli esnaf Yetkililer buraya fazla ilgi göstermiyor ve burada gördüğünüz gibi çocuklar cam kırıklar içerisinde oyun oynuyorlar.çevre açısından hiç hoş görüntü vermiyor. Bu molozların en kısa sürede halihazırda bulunan DSİ´ye bağlı paletli ekskavatörü Alaplı ilçesinde dere çalışmaları yaparken bu çirkin görüntü dozerle denize doğru doldurulabilmesi için yetkililerin harekette geçmesini bekliyoruz dedi. 
Karşıyaka´da esnaflık yapan Adil Güven ise yetkililerin durum karşısındaki duyarsızlığına sitem ederek belediyenin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi. Konu ile ilgili açıklama yapan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ise Alaplı Belediye ile DSİ ortaklaşa sahildeki molozların temizlenmesi için çalışmalarımız devam ediyor diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48