Daha Nice Yıllara..

Gazetemiz Okuyucularından Erdemir Emeklisi Ünal Savaş Gazetemizin26.kuruluş yıldönümünü kutladı.

Daha Nice Yıllara..

Gazetemiz Okuyucularından Erdemir Emeklisi Kalite gönüllüsü  Ünal Savaş Gaztemizin 26.kuruluş yıldönümünü kutladı.

DAHA NİCE BAŞARILI YILLARA, HEP BİRLİKTE VE BERABERCE Ünal SAVAŞÖZVERİLİ VE AZİMLİ BİR ÇALIŞMA İLE ÇEYREK ASIRLIK YAYIN YILINDA DA GERİDE BIRAKARAK 26´ NCI YAYIN YILINA GİREN VE BÖYLELİKLE DE ULAŞILMASI GÜÇ BİR BAŞARIYI YAKALAYAN; BÖLGEMİZİN EN KÖKLÜ YAYIN KURULUŞLARINDAN GÜNDEM GAZETESİ CAMİASININ 26´ NCI YAŞ GÜNÜNÜ “DAHA NİCE BAŞARILI YILLARA, HEP BİRLİKTE VE BERABERCE DİLEKLERİMLE KUTLAR,ÜLKEMİZDEKİ VE KDZ. EREĞLİ´MİZDE Kİ TÜM BASIN MENSUPLARININ VE KURULUŞLARININ; CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU M. KEMAL ATATÜRK´ÜN BASIN CAMİASINA GÖSTERMİŞ OLDUĞU AŞAĞIDAKİ MİSYON VE İLKELER DOĞRULTUSUNDA, DAHA ÖZGÜR YAZABİLME VE YAYINLAYABİLME, DOLAYISI İLE DE TOPLUMU DOĞRU, TARAFSIZ VE ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE BİLGİLENDİRME ÖZLEMİNE EN KISA SÜREDE KAVUŞMASINI DİLERİM.ATAMIZDAN BASIN CAMİASINA MESAJLAR:MESAJ -1)

“GAZETECİLER KANUNUN VE UMUMUN MENFAATLERİNİN AKSİNE MUAMELELERE ŞAHİT VE VAKIF OLDUKLARI TAKDİRDE GEREKLİ YAYINDA BULUNMALIDIR.” (1923)MESAJ -2)

“GAZETECİLER, GÖRDÜKLERİNİ, DÜŞÜNDÜKLERİNİ, BİLDİKLERİNİ SAMİMİYETLE YAZMALIDIR.” (1929)MESAJ -3)

CUMHURİYET DEVRİNİN KENDİ ZİHNİYET VE AHLAKIYLA DONANMIŞ BASININI YİNE ANCAK CUMHURİYETİN KENDİSİ YETİŞTİRİR. (1925) M. KEMAL ATATÜRKMESAJ -4)

“MATBUAT HİÇBİR SEBEPLE TAHAKKÜM VE NÜFUZA TABİ TUTULAMAZ.” (1923) M. KEMAL ATATÜRKMESAJ -5)

“BASIN, MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR. BİR MİLLETİ AYDINLATMA VE İRŞATTA, BİR MİLLETE MUHTAÇ OLDUĞU FİKRÎ GIDAYI VERMEKTE, HULÂSA BİR MİLLETİN HEDEFİ SAADET OLAN MÜŞTEREK BİR İSTİKAMETTE YÜRÜMESİNİ TEMİNDE, BASIN BAŞLI BAŞINA BİR KUVVET, BİR MEKTEP, BİR REHBERDİR.” (1922) M. KEMAL ATATÜRKMESAJ -6)

BASININ TAM VE GENİŞ HÜRRİYETİ İYİ KULLANMASININ, NE DERECEDE NAZİK BİR VAZİYET OLDUĞUNU SÖYLEMEYE LÜZUM GÖRMEM. HER TÜRLÜ KANUNİ KAYITLARDAN EVVEL BİR KALEM SAHİBİNİN İLME, İHTİYACA VE KENDİ SİYASİ TELAKKİLERİNE OLDUĞU KADAR VATANDAŞLARIN HUKUKUNA VE MEMLEKETİN, HER TÜRLÜ HUSUSİ TELAKKİLERİN ÜSTÜNDE OLAN, YÜKSEK MENFAATLERİNE DE DİKKAT VE HÜRMET ETMEK MANEVİ ZORUNLULUĞU, ASIL BU MECBURİYETTİR Kİ UMUMİ DÜZENİ TEMİN EDEBİLİR. BUNUNLA BERABER BU YOLDA YANILMA VE KUSUR OLSA BİLE; BU KUSURU DÜZELTECEK ETKEN VE VASITA; BASIN HÜRRİYETİNDEN DOĞAN MAHZURLARIN GİDERİLME VASITASI, YİNE BASIN HÜRRİYETİDİR. (1925) M. KEMAL ATATÜRK

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48