Demir “Sorunların Ankara’dan nasıl çözüleceğini biliyorum”

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti’den Zonguldak Milletvekilliği için aday adaylığı müracaatında bulunan Salih Demir Ereğli ilçesinde AK Parti teşkilatı ile belediyeyi ziyaret etti. Demir, ziyaretlerde teşkilattan ve belediyeden destek istedi.

Demir “Sorunların Ankara’dan nasıl çözüleceğini biliyorum”

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti’den Zonguldak Milletvekilliği için aday adaylığı müracaatında bulunan Salih Demir Ereğli ilçesinde AK Parti teşkilatı ile belediyeyi ziyaret etti. Demir, ziyaretlerde teşkilattan ve belediyeden destek istedi.
Zonguldak TSO Eski Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Salih Demir AK Parti Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkerim Gün ile birlikte Ereğli ilçesine gelerek AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcısı Esra Alpago, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, MÜSİAD Ereğli Şubesi Başkanı İbrahim Sezer ve Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay ’ı ziyaret etti.

İlk ziyaretini parti teşkilatına gerçekleştiren Demir burada parti yöneticileri tarafından karşılandı. AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır hükümetin Ereğli’de gerçekleştirdiği hizmetler ve eksikleri hakkında Demir’e bilgiler verdi. Çakır konuşmasında 350 yataklı hastanenin hizmete açılması ile sağlıkla ilgili problemin ortadan kalktığını, yeni adliye binasının da hizmete girdiğini söyledi. Bölgede Zonguldak-Ereğli ve Ereğli-Devrek yolu haricinde ciddi bir sıkıntı bulunmadığını dile getiren Çakır Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde şu anda bin 100 işçi çalıştığını ve yılsonuna kadar sayının bin 700’lere çıkmasının hedeflendiğini anlattı. Çakır, Milletvekili Aday Adayı Salih Demir’e çıktığı yolda başarılar diledi.

“ZONGULDAK İÇİN YOLA ÇIKTIM”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Salih Demir ise uzun yıllar TSO Başkanlığı yapmaması sebebiyle sorunları ve çözümlerini çok iyi bildiğini ifade etti. Demir konuşmasında “Ben 20 yıldan bu yana TSO Başkanlığı yapıyorum. Zonguldak’ı da, Bartın, Karabük’ü de hiçbir zaman ayırmadım. Zonguldak için yola çıktım. Zonguldak TSO’da verdiğim hizmeti bundan sonra Ankara’dan doğru yapmak istiyoruz. Zonguldak’ın sıkıntıları belli. Biliyorsunuz doktor teşhisi koyar ama çözümünü bilemezse o sıkıntı. Biz çözümünü de biliyoruz. Zonguldak’ta ki sıkıntıların Ankara’dan nasıl çözüleceğini bildiğimiz için bu yola çıktı.

“SIRALAMA DERDİM YOK”

Demir gazetecilerin “30’a yakın aday adayı var, siz şansınızı nasıl görüyorsunuz?” sorusuna “Milletvekili adaylığı için yola çıkan 30 tane aday adayı var. Hiç birinin birbirinden farkı yok. Ben bu yola çıkarken “sıralama derdim var” diye yola çıkmadım. AK Parti beni nerde görmek isterse ben oradayım. Siyasete yeni atılmış birisi olarak bunu söylüyorum. Her zaman Zonguldak’ın hizmetinde olduk. Elimizi hep taşın altına koyduk. Bundan sonra vücudumuzu taşın altına koymaya geldik. Benim sıralama derdim yok. Biz hizmet için geliyoruz” şeklinde cevapladı.

“BAŞKANVEKİLİ ALPAGO’YA ZİYARET”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Salih Demir parti teşkilatının ardından Ereğli Belediyesi´ni ziyaret ederek Başkan Hüseyin Uysal’ın şehir dışında bulunmasından dolayı kendisine vekalet eden Başkan Yardımcısı Esra Alpago ile görüştü. Zorlu bir seçim maratonuna girildiğini anlatan Ereğli Belediyesi Başkanvekili Esra Alpago, çıktığı yolda Salih Demir’e başarılar diledi.

“EREĞLİ ZONGULDAK MERKEZ KADAR BÜYÜK VE SORUNLARI OLAN BİR İLÇEMİZ”

Salih Demir daha sonra Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek burada Başkan Yaşar Tetiker ile bir süre sohbet etti. Tetiker’den destek isteyen Demir “Ereğli Zonguldak Merkez kadar büyük ve sorunları olan bir ilçemiz. İlçedeki en büyük sorun istihdamsızlıktır. Bu da 3-4 firmanın gelmesi ile çözülebilecek bir sorundur. Sorunları iyi biliyoruz ve çözümlerini de biliyoruz. Bunun için göreve talip olduk” dedi.
Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker’de konuşmasında Salih Demir tarafından alınan kararın çok geç alınmış bir karar olduğunu belirterek “TSO Başkanı olarak Zonguldak ve bölgenin sorunlarını en iyi bilen kişi Salih kardeşimdir. Zararın neresinden dönülürse kardır. Ben hastalığım sebebiyle adaylık konusunda girişimde bulunamadım. Salih kardeşime çıktığı yolda başarılar diliyorum. Milletvekili kim olursa olsun, aldığı oya, aldığı güvene ihanet etmemesi gerekir” dedi.

DEMİR’DEN EGD’YE ZİYARET


Ayrıca Demir Medya İmtiyaz sahibi olan AK Parti Zonguldak Milletvekili aday adayı Salih Demir, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay’ı ziyaret etti.

20 Yıllık görevinden istifa edip, Siyasi bir arenaya çıktığını dile getiren Demir,7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde destek istedi. Ziyaretten Duyduğu memnuniyeti dile getiren Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, çıktığı bu yolda Demir’e başarılar dileyerek, Üzerimize düşen ne varsa seve seve yapmaya hazırız “dedi.

Demir, Ereğlideki ziyaretlerin ardından Alaplı İlçesinde ziyaretlerine devam etti

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48