Diyaliz merkezlerinde çalışanlara enfeksiyon eğitimi

Diyaliz merkezlerinde çalışanlara enfeksiyon eğitimi

Diyaliz merkezlerinde çalışanlara enfeksiyon eğitimi

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince il genelinde kamu ve özel diyaliz merkezlerinde çalışan 178 personele, enfeksiyon kontrolleri eğitimi verildi. 

Atatürk Devlet Hastanesi Konferans salonunda düzenlenen eğitimde Nefroloji Uzmanı Dr. Fatih Yılmaz, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Fadime Özge Aygün Kaş ve Eğitim Kontrol Hemşiresi Semine Kanal tarafından görevli çalışanlara bilgiler verildi. Eğitimlerde enfeksiyon kontrol programına yönelik uzmanlar tarafından, hemodiyaliz hastalıklarında enfeksiyon, bulaş ve yolları, çalışan ve iş yeri güvenliği ile hemodiyaliz ünitelerinde hijyen ve enfeksiyon kontrolü hakkında bilgiler aktarıldı. 

Eğitimler hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin, Diyaliz üniteleri ve merkezleri enfeksiyon yönünden riskli birimlerdir. Evrensel önlemlere tam olarak uyulmasının, hijyene dikkat edilmesinin ve cihazların sıkı sterilizasyonu dezenfeksiyonunun, enfeksiyonunun kontrolü açısından çok önemli olması nedeniyle böyle bir eğitim düzenledik. Bu eğitim diyaliz merkezlerinde görevli personellere yönelik çok faydalı bir eğitim olmuştur. Bu tür eğitimlerimiz bundan sonra da belirli aralıklarla devam edecektir dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48