Dsi Heyeti Ereğli’ye geldi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Devlet Su İşleri (DSİ) Kastamonu Bölge Müdürü Sait Umucuve DSİ Şube Müdürleri ile bir araya geldi.

Dsi Heyeti Ereğli’ye geldi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Devlet Su İşleri (DSİ) Kastamonu Bölge Müdürü Sait Umucuve DSİ Şube Müdürleri ile bir araya geldi.

Pençes ve Sakindere (Dombay) derelerinin ıslahının yanı sıra, Ereğli- Kandilli yolu Balı Mevkii üzerinde bulunan köprünün yapımı ve söz konusu güzergâhta bulunan derenin ıslahı için düğmeye basıldı.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Devlet Su İşleri (DSİ) Kastamonu Bölge Müdürü Sait Umucu ve beraberindeki Şube Müdürleri ile başkanlık makamında bir araya geldi. Uysal, Ereğli’de ki derelerin ıslahı konusunda DSİ heyeti ile yaklaşık 1 saat süren bir toplantı yaparken, daha sonra Devlet Su İşleri (DSİ) Kastamonu Bölge Müdürü Sait Umucu ve beraberindeki Şube Müdürleri, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca ve Fen İşleri Müdürü Selda Sayan’ında katılımı ile ıslah çalışmaları yapılması planlanan dere yataklarını gezdi.

PENÇES YATIRIM PROGRAMINA ALINIYOR

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Devlet Su İşleri (DSİ) Kastamonu Bölge Müdürü Sait Umucu ile yaptığı görüşme ve saha ziyaretleri sonrası yaptığı açıklamada, yeni belediye binası önünden Güldere mahallesine uzanan Pençes deresinin ıslahını ve tenzip bendinin yapımı konusunun, ek yatırım programına alınacağını, dombay deresi olarak bilinen Sakindere’nin ıslahına ise, kamulaştırmadaki sorunun giderilmesinin ardından başlanacağını söyledi.

Kanbasakal deresinde kalan bölümün ıslahı içinde çalışmalarının hızlandırılacağını da söyleyen Uysal, Balı Mahallesi güzergâhında bulunan ve yapımı için gerekli izinlerin alındığı dar köprünün yapım işinde, DSİ’den proje desteği alacaklarını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2015, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48