EN GÜZEL ÇİLEKLİ PASTA YARIŞMASI YAPILDI

Kdz Ereğli´de Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneği tarafından en güzel çilekli pasta yarışması düzenlendi.

EN GÜZEL ÇİLEKLİ PASTA YARIŞMASI YAPILDI
gundemeregli.com
-Kdz  Ereğli´de Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneği tarafından en güzel çilekli pasta yarışması düzenlendi.
Kdz. Ereğli’de her yıl düzenlenen Osmanlı Çileği yarışmaları kapsamında bu gün en güzel çilekli pasta yarışması gerçekleştirildi. Yarışmanın jüri üyeliğini Kdz. Ereğli İlçe Tarım Müdürlüğü’nde görevli gıda mühendisleri yaptılar. İlçenin çeşitli mahallerinde Osmanlı Çileği yetiştiren 9 üretici yarışmaya katılarak hazırladıkları pastaları jürinin beğenisine sundu. Jüri üyeleri puanlamayı pastanın tadı, kokusu, içerisinde kullanılan malzemeler ve çileğin özelliklerine göre yaptı. Yarışmanın sonuçları ise 18 Mayıs Pazar günü açıklanacak.
Kdz. Ereğli Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneği Başkanı Mehmet Özhan yarışmanın asıl amacının Osmanlı Çileği’ni tanıtmak olduğunu söyledi. Özhan konuşmasında “Hepimizin bildiği gibi her yıl dernek olarak üç kategoride yarışmalar düzenliyoruz. Burada amacımız Osmanlı çileğini yaygınlaştırmak, Türkiye’mize, dünyamıza tanıtmak ve mümkün olduğu yerlere de ulaştırmak. Bizim çileğimiz gerçekten kıymetli. Aranır bir meyve. Fakat ne yazık ki üretim de biraz zorlanıyoruz. Tabi bunun da birçok koşulları var. İnşallah bu dönem bu konunun üzerinde duracağız. Elimizden gelen neyse onu yapmak için uğraşacağız ve sizlere de destekçi olacağız. Şu andaki bu çilekli pasta yarışması sadece burada bu salonda değil Ereğli’mizde ve Türkiye’mizde duyuruluyor. Bunun için sizlere özellikle teşekkür ediyoruz. Çilek Ereğli’de sizin ellerinizde var olacak. Onun için sizlere özellikle teşekkür ediyorum. Şimdiden bütün yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.
En Güzel Çilekli Pasta yarışmasının jüri üyeliğini yapan Ereğli İlçe Tarım Müdürlüğü’nden gelen Gıda Mühendisleri ve üyeleri Hatice Derya Aksu, Zeki Gök, Dilek Bektaş ve Tülin Bayram sonuçların 18 Mayıs Pazar günü açıklanacağını belirtti.
En güzel Çilekli Pasta yarışmasına çilek üreticisi Çağla Doğan, Binnur Doğan, Damla Pınar Sir, Hatice Külcü, Fatma Özkan, Meltem Özer, Seray Avşar, Gaye Keskin, Mahmur Soydan katıldı.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48