Ereğli-kandilli yolunda heyelan, yol ulaşıma kapandı

Ereğli ile Kandilli Beldesi’ni birbirine bağlayan yolda heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle yol ulaşıma çift yönlü olarak kapandı. İlçede çıkan fırtına nedeniyle bir evin balkonu çöktü.

Ereğli-kandilli yolunda heyelan, yol ulaşıma kapandı
Ereğli ile Kandilli Beldesi’ni birbirine bağlayan yolda heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle yol ulaşıma çift yönlü olarak kapandı. İlçede çıkan fırtına nedeniyle bir evin balkonu çöktü. 

Heyelan gece saat 23.30 sıralarında Ereğli-Kandilli arasındaki yol üzerinde meydana geldi. Son zamanlarda yağan aşırı yağışlar sonrası gece saatlerinde büyük kaya parçaları beraberinde toprağı ve ağaçları köklerinden çıkarak yola aktı. Heyelan nedeniyle Ereğli-Kandilli arası yol ulaşıma tamamen kapanırken, beldeye ulaşım alternatif yol üzerinden sağlanıyor. Heyelan nedeniyle Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta ekipleri Ereğli tarafından, Kandilli Belediyesi ekipleri de Kandilli tarafından şerit çekilerek yol ulaşıma çift yönlü olarak kapatıldı.Beldeye ulaşım alternatif yol üzerinden sağlanıyor.


HEYELAN KANDDİLLİ YOLU’NU ULAŞIMA KAPATTI

Heyelan bölgesinde incelemelerde bulunan Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, yolun yaklaşık 20 metre uzunluğundaki kısmının heyelan nedeniyle tamamen kapandığını söyledi. Heyelan meydana gelen yol üzerinde Ereğli-Kandilli arasında ulaşımın daha öncede zor şartlarda sağlandığını belirten Aydın “Keşkek Köyü ile Balı Köyü arasında, Keşkek köyünden yaklaşık 3 kilometre sonra bu heyelan meydana geldi. Zaten yolun sağ tarafı tren yoluna doğru bayağı bir uçurum şeklinde bir yoldur burası. Yolun üzerinde ki eski kayalar zannederim tabiat şartları ile aşınmadan dolayı aşırı yağmurların bu kayaların arasına işlemesinden dolayı bir heyelan meydana geldi. Yolumuz kapandı. Gece vakti yapabileceğimiz emniyet önlemlerini almak. Yarın sabah saat 8’den itibaren inşallah yolu açma çalışmalarına başlayacağız. Özel idare ile görüştük. Sağ olsunlar ekipmanlarını buraya yönlendirecekler. İnşallah daha büyük bir olay meydana gelmeden yolu ulaşıma açarız. Daha sonra da sağlıklı bir hale getirebiliriz. Bu yol güzergâhı genelde heyelan riski olan bir bölge. Yıllar önce bir bakımdan geçti. Ancak, uzun zamandır özellikle diğer yeni yol yapıldığından bu yana kullanımı pek fazla olan bir yol değil. Ama sonuçta bölgemizin alternatif yolu. Ayakta durması gereken bir yol. Keşkek köyünün Ereğli´ ye bağlantısı olan yolu burası. Bundan sonra yapılması gereken tabi bizim düşüncemiz uzmanlar inceleyecekler. Bu yol kullanıma devam eder mi etmez mi? Edecekse de nasıl bir bakım yapılmalı? Bizde belediye olarak elimizden geleni yapacağız. Komşu belediyemiz Ereğli belediyesinden de yardım alacağız dedi.


FIRTINADA BALKON ÇÖKTÜ

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Orhanlar Mahallesi’nde, çıkan fırtınada ise eski bir binanın balkonu çöktü. Çöken balkonun beton parçaları yola dağıldı. Balkonu çöken evde kimsenin yaşamadığı öğrenilirken, belediye ekipleri kısa sürede yolu temizleyerek yeniden trafiğe açtı.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48