Ereğli´de 1 kişi boğuldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde serinlemek için denize giren bir genç dalgalara kapılarak hayatını kaybederken, kendisini kurtarmaya çalışan üç kişide boğulma tehlikesi geçirip hastaneye kaldırıldı

Ereğli´de 1 kişi boğuldu
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde serinlemek için denize giren bir genç dalgalara kapılarak hayatını kaybederken, kendisini kurtarmaya çalışan üç kişide boğulma tehlikesi geçirip hastaneye kaldırıldı.Olay Mervealtı Plajı mevkisinde yaşandı. Edinilen bilgilere göre serinlemek için denize giren İbrahim İhsan Karakaya (11) boğulma tehlikesi geçirince baba Muzaffer ve ağabeyi Muzaffer Kakaya kendisini kurtarmak için denize atladı. 11 yaşındaki genci kurtaran baba Muhammet Serkan ve amcası Serkan Karakaya’da boğulma tehlikesi geçirdi. Bu sırada Muzaffer ve Serkan Karakaya ile 11 yaşındaki İbrahim İhsan Karakaya’yı kurtarmak için 18 yaşındaki Akın Özdemir’de denize atladı. Baba Muzaffer ve amca Serkan ile İbrahim İhsan Karakaya denizden çıkarak olay yerine çağırılan 112 ambulansı ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Akın Özdemir girdiği denizden çıkmayınca yakınları jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri Sahil Güvenlik ve Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiyesi’nden yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait dalgıçlar bir süre Zodyak bot ile arama yaptı ardından da, dalış yaparak genci bulmaya çalıştı. Yaklaşık 1 saat süren arama sırasında çalışmalara katılan vatandaşlardan bir kişi kıyıya yakın bir mesafede Akın Özdemir’in cansız bedenini buldu. Akın Özdemir’in yapılan kontrollerde öldüğü belirlenirken olay yerinde bulunan anne ve babası sinir krizi geçirdi. Talihsiz gencin cesedi ambulans ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
BİR GÜN ÖNCE AYNI YERDE DEDE İLE TORUNUDA BOĞULMA TEHLİKESİ ATLATTI
18 yaşındaki Akın Özdemir’in hayatını kaybettiği Mervealtı mevkisinde boğulma 14 yaşındaki
Şengül Akova’da boğulma tehlikesi geçirmiş, kendisini kurtarmaya çalışan 60 yaşındaki dedesi Beşir Men’de boğulma tehlikesi geçirdi. Dede ile torun aynı ambulansa konularak hastaneye kaldırılmış ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilmişti.
İTFAİYE MÜDÜRܒNDEN VATANDAŞLARA GÜVENLİ PLAJ UYARISI
Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş tüm uyarılarına rağmen bu gün yine üzücü bir olay yaşadıklarını söyledi. Ateş gazetecilere yaptığı açıklamada “Şu an için gerçekten çok üzüntülüyüz. 18 yaşında bir gencimizi yitirdik. Şu anda 112 müdahale yapıyor ama inşallah mucize olur diyoruz. Dalgalı havalarla ilgili vatandaşlarımızı defalarca uyardık. Denize akıntı olan yerlerde girmesinler. Plajları tercih etsinler. Plajlarda güvenli olduğunu belirten bayraklarımız ve cankurtaranlarımız mevcut. Halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Şu anda geldiğimiz bölgede 3 kişi boğulma tehlikesi geçirmiş. İkisinin sağlık durumu iyi, arkadaşımız eks durumda. Eksa olan kişinin diğer boğulma tehlikesi geçiren kişilerin akrabası olduğu söyleniyor ama şu anda tam bir bilgi alınamadı” dedi.
Jandarma olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2015, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48