Ereğli´de İmam-Hatip Ortaokulunun yapımına başlandı

Kdz.Ereğli´de 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu’nun yapımına başlandı

Ereğli´de İmam-Hatip Ortaokulunun yapımına başlandı
Kdz.Ereğli´de 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu’nun yapımına başlandı.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kavaklık Mahallesi Halkapınar Sokak’a geçtiğimiz yıl yapılması planlanan ancak itirazlar nedeniyle geciken okul inşaatı için çalışmalara bu gün sabahtan itibaren başlandı. Çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Zonguldak Milletvekili prof. Dr. Ercan Candan’ın Danışmanı Savaş Aydın hem müteahhitten hem de okul yöneticilerinden bilgi aldı, her hangi bir sorunla karşılaştıklarında kendilerini bilgilendirmelerini istedi.
“OKULUN YAPIMI 1 YIL GECİKTİ”
İmam Hatip Ortaokulu İnşaatı’nın Harita Mühendisliğini yapan Gökhan Göktaş, okulun yapımında AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’ın büyük emekleri olduğunu söyledi. Okulun yapımına bir yıl önce başlanması gerekirken gelen farklı talepler nedeniyle geciktiğini dile getiren Göktaş “24 derslikli İmam Hatip Orta Okulu bu bölgemizde yapılacak. Bu okul bu bölgeye geçen sene yapılacaktı. Fakat bazı iyi niyetli fakat bilgisizce yaklaşımlar, farklı talepler, önü ardı düşünülmeden yapılan taleplerle 32 dersliğe uğraşılmıştı. Bu bölgede 1 sene önce vurulacak kazma 1 sene sonraya kalmıştır, olsun yine de yine de başladık inşallah. Bölgemizde İmam Hatip ile ilgili büyük sıkıntılar vardı. Bu İmam Hatip ile ilgili emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Özellikle de bölge milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan’a çok çok teşekkür ederim, çok gayretli çalışmaları vardı. İnşallah her şey yolunda gider seneye de eğitim döneminde bu okulu bitiririz” dedi.
“CANDAN YAVAŞLATMADI, HIZ VERDİ”
İmam Hatip Ortaokulu inşaatının yapımını Milletvekili Ercan Candan’ın engellediği eleştirilerine de değinen Göktaş, Milletvekili Candan’ın ilçeye yapılması planlanan 14 okul arasından ilk olarak İmam Hatip Ortaokulundan başlanmasını talep ettiğini ifade etti. Göktaş açıklamasında şunları söyledi; “Milletvekilimiz Ercan hocamız ve milli eğitim müdürlerimiz bu 14 okulla ilgili bize hep şunu söylemişlerdir; önce İmam Hatip sonra diğer okullar. Gerçekten çok büyük gayretler yapmışlardır. İnsanların iyi niyetli, iyi olsun, çok daha iyi olsun, daha büyük olsun gibi taleplerle işte bu işi vali beye gittiler, çeşitli dernekler devreye girdi fakat olması gereken bu değildi. Örneğin bu okul burada 32 dersliğe zorlandı. Bu araziye 32 dersliğin sığmayacağını biz geçen senede söylemiştik. Geçen sene burasının projesi hazırdı, her şey hazırdı fakat ihaleye çıkamadık. Bu tarz gecikmeler oldu. Ercan Candan bey bu konuda yavaşlatıcı değil hızlandırıcı etkisi olmuştur her zaman için. Biz aynı zamanda farklı siyaset yapan bir insanız Ercan beyle ama herkesin hakkını vermek lazım. Sağ olsun Ercan hocamızda yardımcı oldu. Biliyorsunuz Konya ovasında değiliz, zaten çok fazla arazimiz yok. Yani hayalle, romantizmle yatırımlar yapılmaz. Bir yatırım yapılacaksa arazisi, alt yapısı, parasal imkanı pek çok şey düşünülmelidir. Biz elimizdeki imkanlarla yapabileceğimizin en iyisini burada yapıyoruz. Burada sadece 24 derslikli okul var. Spor sahası, toplantı salonu kendi içinde yapılacak.”
2015 EKİM AYINDA TESLİM EDİLECEK
Okulun yapım ihalesini alan Alim İnşaat Firması’nın sahibi Halim Şen’de 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu’nu en hızlı şekilde yaparak eğitim-öğretime açılmasını sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi. Şen gazetecilere yaptığı açıklamada “Okulun maliyeti 2 milyon 400 Bin TL. Biz inşaat 2015’in Ekim ayı sonuna kadar teslim etmeyi düşünüyoruz. Fazla hızlı çalışabilirsek 2015 yılı öğretimine yetiştirmeyi düşüyoruz. “Bismillah” dedik işte bugün hafriyat için. Belediyenin imar yollarını bulduktan sonra okul inşaatına başlayacağız. Şimdi arazinin bir temizliğini yaptık. Ondan sonra belediye çevrede olan imar yolarını bulacak, bizde inşaatımıza başlayacağız. Projemiz normal tip proje 24 derslik. İçinde sadece çok amaçlı salon var. Mevcut bu Kepez de Ören de yapılan okul projesinden. Biz bu civarda bu sene Alaplı Kasımlı İlköğretim Okulu’nu teslim ettik 8 derslikli. Şu anda da Ekim ayı sonunda Allah nasip ederse 16 derslikli Ören İlköğretim okulunu teslim edeceğiz” dedi.
İmam Hatip Ortaokulu’nun yapım çalışmalarına başlanması nedeniyle okulun idarecileri, öğretmenleri ve veliler de bir süre yapılan çalışmaları izledi.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48