EREĞLİ’DE SEL FELAKETİ

Ereğli´de sabah erken saatlerde etkisini artıran yağmur sel felaketine neden oldu.
Ereğli´de sabah saatlerinde etkisini artıran yağmur Topçalı, Hamzafakıhlı ve Kızılca köylerinde sele neden oldu

EREĞLİ’DE SEL FELAKETİ
gundemeregli.com
-Ereğli´de sabah erken saatlerde etkisini artıran yağmur sel felaketine neden oldu. 

Ereğli´de sabah saatlerinde etkisini artıran yağmur Topçalı, Hamzafakıhlı ve Kızılca köylerinde sele neden oldu. Hamzafakıhlı Mahallesi ile Kızılca köyünde 4 ev ve 2 iş yerini su bastı. Sabah saatlerinde yağmurun etkisi ile yükselmeye başlayan sular Organize Sanayi Bölgesi Yolu ile Kızılca köyünden Bölücek Mahallesi’ne giden yolları tamamen ulaşıma kapadı. Araçlar sular altında kalan yollardan ilerlemekte güçlük çekti.

Hamzafakıhlı Mahallesi’nde çok sayıda sera ile onlarca arı kovanı sel sularına kapılarak telef oldu. Seraları sular altında kalan mahalle sakinlerinden Engin Karataş, her yağmur yağdığında sürekli aynı mağduriyeti yaşadıklarını belirterek, yetkililerin dereleri ıslah etmelerini istedi. Kendisinin 4, mahallelerinde ise 25’in üzerinde seranın sel sularının altında kaldığını belirten Karataş, Avukat arkadaşına ait 40’a yakın arı kovanının sel sularına kapıldığını söyledi. Hamzafakıhlı Mahallesi sakinlerinden Havva Ak 7 kişi ile birlikte yaşadıkları evlerini su bastığını, yakınları ile birlikte yollardaki su kanallarını açmaya çalıştıklarını belirtti. 

Kızılca Köyü’nde kasap dükkânını su basan Emrah Yılmaz, etlerin, sucukların ve içerideki tüm makinelerin sular altında kalarak kullanılamaz hale geldiğini söyledi.Bölgede itfaiye ve sağlık ekipleri hazır bekletilirken jandarma ekipleri de ihbar gelen bölgelerde inceleme yapıyor. 

İlçede sabah yağan yağmurlar öğle saatlerinde yerini güneşli havaya bırakırken, sel sularının çekilmesi ile birlikte temizlik çalışmalarına da başlandı.
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2014, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48