Ertelenen 30 Ağustos etkinlikleri plajda coşkuyla kutlandı

Ertelenen 30 Ağustos etkinlikleri plajda coşkuyla kutlandı

Ertelenen 30 Ağustos etkinlikleri plajda coşkuyla kutlandı
Zonguldak’ta ertelenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri Kapuz Plajı’nda coşkuyla kutlandı.
Zonguldak Belediyesi’ne ait Kapuz Plajı’nda sabah saatlerinde düzenlenen etkinliğe Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, belediye yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu etkinlikte Belediye Başkanı Akdemir konuşma yaptı.
15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimine tepki gösteren Akdemir, şöyle dedi:“Özellikle 30 Ağustos Bayramı, 29 Ekim Bayramı gerçekten çok anlamlı ve önemli bayramlardır. Çünkü kurtuluşunda büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarının gösterdiği üstün gayret ve vatanseverliği, bizi özgürlüğümüze; bağımsızlığımıza kavuşturmuştur. Birçok ülke de Yüce Atatürk’ün bu askeri ve siyasi dehasını örnek alarak kendi ülkelerinde de yaşatmaya çalışmışlardır.”
Mavi bayraklı plaj
Kapuz Plajı’nın mavi bayraklı olmasına da dikkat çeken Başkan Akdemir, “Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde bile birkaç noktada olan ve ulaşılması çok zor olan mavi bayrağı sizlere kazandırmaya çalıştık ve kazandırdık. İki yıldır mavi bayrağımızı dalgalandırıyoruz. Bundan sonraki görevimiz icabı, görevimiz sürdüğü sürece asla indirmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Etkinlik, dalgıçların denizden dev Atatürk Posteri çıkartması ile sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48