Esnaf Belediye Başkanına tepki gösterdi

Zonguldak’ta aşırı yağan kardan vatandaşlar olumsuz etkilendi. Ekiplerin yetersiz kalışı vatandaşları çileden çıkardı.

Esnaf Belediye Başkanına tepki gösterdi
Zonguldak’ta aşırı yağan kardan vatandaşlar olumsuz etkilendi. Ekiplerin yetersiz kalışı vatandaşları çileden çıkardı.
Meteoroloji yetkililerinin uyarılarının ardından başlayan kar yağışı Zonguldak’ta hayatı olumsuz etkiledi. Dört gündür aralıksız yağan kar sebebiyle Zonguldak Belediyesi, Karayolları, İl Özel İdaresi ve ilçe belediyeleri yetersiz kaldı.
Başta hastane yollarının açılmasında gecikmeler yaşanması vatandaşları çileden çıkarttı. Sabahları işe gitmek isteyen vatandaşlar yolların açık olmaması sebebiyle şehir merkezine yürüme geldi. Minibüslerin belirli mahallelerde sefer düzenleyemedi. Ana arterlerin bile zaman zaman kapanması esnafların da tepkisine neden oldu.

KAR VAR, TUZ YOK
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in de bir gazeteye yaptığı açıklamada “Tuz Konya’dan yola çıktı” sözlerini eleştiren esnaflar, “Beyaz felaket diyorlar. Kar rahmettir. Eğer siz gereğini yapmazsanız, ekibinizle burada hazır olup vatandaşa hizmet etmezseniz kar tabii ki felaket olur. Ama kar rahmettir. Belediyenin yönetim acziyetsizliğinden kaynaklanan bir sıkıntıdır. Kimse yalandan topu bir tarafa atmasın. Bu gün burada kaza oldu. Ondan sonra buraya ekip gelmeye başladı. Dört gündür burada hiçbir çalışma yok. Kaldırımların temizliğini esnaf olarak biz yaptık. Kimse ilgilenmiyor. Gereğinin yapılmasını istiyoruz. Vatandaşlar ideolojileri ne olursa olsun hizmet eden, hizmet edebilecek olan insanlara oy versinler. Zonguldak’ta nerede tuz atılmış. Bahçelievler Mahallesi’nden üç gündür yürüme geliyorum. Hiçbir yere tuz atıldığını ben görmedim. Nereye tuz atmışlar da bitirmişler” diye tepki gösterdiler.
Yağan yoğun karın ardından şehir merkezinde de hayat durma noktasına geldi. Bazı esnaflar 3 gün boyunca işyerlerini açmadı.
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48