Eyleme destek ziyaretleri devam ediyor

Ereğli İçin Mücadele Platformu üyeleri, siyasi parti ve oda temsilcileri ziyaretlerine sürdürerek, 24 Eylül Çarşamba günü saat 12.00´de Erdemir Kapısı önünde gerçekleştirilecek eyleme destek istedi.

Eyleme destek ziyaretleri devam ediyor

Ereğli İçin Mücadele Platformu üyeleri, siyasi parti ve oda temsilcileri ziyaretlerine sürdürerek, 24 Eylül Çarşamba günü saat 12.00´de Erdemir Kapısı önünde gerçekleştirilecek eyleme destek istedi.

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Özcan´ın liderliğinde kurulan ve bazı işadamları, Sivil Toplum Kuruluşları ile Oda Temsilcilerinin de destek verdiği Ereğli İçin Mücadele Platformu üyeleri, ilçede bulunan siyasi parti ve oda temsilcilerine ziyaretlerine devam ederek, 24 Eylül Çarşamba günü saat 12.00´de Erdemir Kapısı önünde gerçekleştirilecekleri eyleme destek istediler.

19 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen ziyaretler çerçevesinde sırasıylaTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) Karadeniz Ereğli Temsilciliği, Büyük Birlik Partisi İlçe Teşkilatı, İşçi Partisi İlçe Teşkilatı ve Demokrat Parti İlçe Teşkilatı´nı ziyaret ederek destek istediler.

ÖZCAN, ERDEMİR´İN EREĞLİ´YE BAKIŞ AÇISINI DEĞİŞMELİ

TMMOB Karadeniz Ereğli İlçe Temsilciliği ziyaretinde platform üyeleri adına konuşan Ereğli İçin Mücadele Platformu Sözcüsü Niyazi Özcan, Ereğli İçin Mücadele Platformu´nun Karadeniz Ereğli´nin geleceğini iyi görmediği için bir mücadeleye başladığını söyledi. Özcan; Başlatmış olduğumuz bu mücadelede sizleri de bize destek vermeye davet ediyoruz. Bizim asıl mücadelemiz biliyorsunuz Erdemir´in özelleştirilmesinden sonra Erdemir´in Ereğli´ye bakış açısını değiştirmek. OYAK yönetimi Ereğli´deki insanları artık çok mazlum görüyor. Artık Ereğli´deki insanları duyarsız hale getirmiş, korku psikolojisini bütün insanlara yüklemiş nakliyeci, pazarcı, sanayici, imalatçı, işçi huzursuz. Kısaca Karadeniz Ereğli huzursuz. Eğer huzurlu olan birisi varsa ya da huzur varsa ve gerçekten ekonomimiz de iyiyse zaten bizim bu mücadeleye girmemize gerek yok. Ama gelinen noktada OYAK Yönetim ben burayı istediğim gibi yönetirim diyor. Ereğli´deki hiçbir tüccar, sanayici ya da nakliyeci asla kimseden ekstra bir şey istemez. Biz sadece Karadeniz Ereğli´nin haklarını istiyoruz. Ereğli´deki insanların nakliyeyi çekmesini istiyoruz. Biz ekstra yüzde 10, yüzde 20 fazlasına bize yaptır demiyoruz ki. Başka yere nasıl yaptırıyorsan bize de aynısını yaptır. Bizim bu konuda siyasi hiçbir düşüncemiz yok. Ama görüyoruz Ereğli´de 60-70 binlere çıkmış insanların icra dosyalarını, insanların huzursuzluğunu… Erdemir´e gerçekten Karadeniz Ereğli insanı olarak gücümüzü gösterirsek zaten veriyor. Ki bunun bir örneğini yaşadık.

ERDEMİR´İN YÜZDE 49 OYAK´IN, YÜZDE 51 DEVLETİN

Konuşmasında İstanbul´da gerçekleştirilen tabut eyleminden sonra Karadeniz Ereğli´ye Meteoroloji Fakültesi kazandırıldığını altını çizen Özcan, Birkaç tane daha kazandıralım. İlçemize kazandıralım, beldelerimize kazandıralım bundan bir zararımı yok. Ama bunların algısını değiştirmemiz için Ereğli´nin bu son şansı. Ereğli bir daha bu şansı yakalayamaz. Ekmeği için bu kadar mücadele eden insanlar bir araya gelmişken tüm Ereğli halkının Erdemir Ofisi´nin önünde toplanıp, Ey Erdemir, ey OYAK yönetimi bak bu Ereğli´nin sahibi var. Bu mal tüm Türkiye´deki insanların malı, bu bir tek senin malın değil yüzde 49´u devletin, yüzde 51´i senin dememiz lazım. Burası özelleşti ama buranın yönetimi özelleşti. Sen burada istediğin gibi insanlara acı çektiremezsin. Sen kar edeceksin esnaf, tüccar, Ereğli iflas edecek. Böyle bir mantalite dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. şeklinde konuştu.

TMMOB KOCATÜRK, ARKADAŞLARIMLA GÖRÜŞMELİYİM

TMMOB Karadeniz Ereğli İlçe Temsilcisi İsmail Hüseyin Kocatürk, platformun başlattığı hareketin Karadeniz Ereğli için hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulunarak, Tabi burada ben yalnız değilim, arkadaşlarım var. Ben sizden alacağım bilgilerle arkadaşlarla toplantı yapıp ortak kararımızı sizlere bildiririz. Şuanda her hangi bir söz vermem yanlış olur. Arkadaşlarımızla konuyu değerlendirip sizlere bilgi vereceğiz dedi.

SİYASİ PARTİLERDEN TAM DESTEK

Özcan ve beraberindeki heyet daha sonra Büyük Birlik Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Nizamettin Halıcıoğlu, İşçi Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Alev Aksu ve Demokrat Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Metin Demir´i de ziyaret ederek, 24 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan eylem için destekistediler. İlçe Başkanları da gerçekleştirilecek olan eyleme destek vereceklerini, eylemin Karadeniz Ereğli için önemli olduğunu vurguladılar.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48