GAZETECİLERE MÜDAHALEYE TEPKİ.

GAZETECİLERE MÜDAHALEYE TEPKİ.

gundemeregli.com-Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) geçen Cumartesi gecesi meydana gelen Trafik Kazasını görüntülemek isteyen gazetecilere tepki gösteren Ambulans Şoförü H.G’ yi kınadı.

Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

“Zonguldak kent merkezinde Cumartesi gecesi saat 22.00 sularında meydana gelen kazayı haber yapmak isteyen meslektaşlarımız, 112 Acil Servis ambulans sürücüsü H.G’ın engellemesiyle karşılaşmış, küfür ve sözlü saldırısına maruz kalmıştır.

Meslektaşlarımız, yaralıların arkadaşı olduğu iddia edilen ve bu yüzden gazetecilere tepki göstererek, hakaretler eden ambulans şoförüne, duygularıyla mantığını karıştırmaması yönünde telkinlerde bulunmuşsa da, tatsızlığın büyümesi polis memurlarının duyarlı davranışıyla önlenmiştir.

Olayda gazeteci arkadaşlarımızın sağlık personelinin müdahalesini zorlaştırıcı bir tavrı kesinlikle olmamıştır. Kaldı ki, çok özel durumlarda, zaten uygun bir dille izah edilmesi durumunda arkadaşlarımız, her konuda anlayış, sabır ve yardımseverliği göstermeye hazırdır.

Hepimiz biliyoruz ki, kamu görevi yapan 112 çalışanları ile gazeteciler, et ve tırnak gibi duran, aynı zorluklar altında mücadele eden, zaman zaman görevleri başında üçüncü kişilerin saldırılara maruz kalan taraflardır.

Bu sözlü saldırının gecesini-gündüzünü birbirine katarak, haber alma ve haber verme sorumluluğunu yerine getirmeye çalışan muhabir arkadaşlarımızla birlikte, 112 gibi çok özel ve saygın bir kurumun çok değerli, hekim, hemşire ve şoförlerine de yapıldığı inancındayız. Bireysel bir engelleme girişimini ve hakareti camiaya mal etmemiz mümkün olamaz.

Bu tavır ve üslubu şiddetle kınıyor, benzeri durumların yeniden yaşanmaması adına ilgili tüm tarafları uyarıyoruz”

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48