GMİS, maden ocağının özelleştirileceği iddiaları üzerine geniş katılımlı eylem planladı

GMİS, maden ocağının özelleştirileceği iddiaları üzerine geniş katılımlı eylem planladı

GMİS, maden ocağının özelleştirileceği iddiaları üzerine geniş katılımlı eylem planladı
Zonguldakın Kilimli ilçesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesinin özelleştirileceği iddiaları üzerine harekete geçen Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) esnafları ziyaret etti.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, Madenci Anıtı önünden başlayarak Gazipaşa Caddesi’ndeki esnafları ziyaret ederek baret dağıttı. GMİS yetkilileri 30 Haziran 2016 tarihinde Madenci Anıtı önünde geniş katılımlı basın açıklaması yapacaklarını ifade ederek esnaflardan destek istedi.
Merkez ve Üzülmez şube başkanlıklarının koordinasyonuyla esnaflara bildiri ve baret verildi. Madenci Anıtı önünde gazetecilere açıklamada bulunan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Zonguldak’taki TTK’nın özelleştirilmesi, kapatılması gibi söylemler var. Biz burada TTK’nın kapatılmaması ve özelleştirilmemesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Elimizden gelen bütün çabayı vereceğiz. Bugün biz halkımızla, işçimizle, esnafımızla birlikte olduğumuzu göstermek için broşür bastırdık. Bu broşürleri halkımıza ve arkadaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu süreci en güzel şekilde Perşembe günü saat 16.30’a kadar basın açıklamamızla beraber hükümetimize ve ilgili bakanlıklarımıza sesimizi duyurmaya çalışacağız. Biz TTK’nın özelleşmemesi için kanımızın son damlasına kadar mücadelemizi vereceğiz. Bu konuda en ufak bir şüphemiz yok işçi arkadaşlarımız bu konuda oldukça kararlı. Halkımızla beraber sendika olarak böyle bir sürece başladık. Allah yardımcımız olsun” dedi.
30 Haziran 2016 tarihinde saat 16.30da Madenci Anıtı önünde geniş katılımlı basın açıklaması yapılacağı ifade edildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48