Görebilmesi için Biyonik göze ihtiyacı var

Zonguldak´ın Alaplı ilçesinde yaşayan görme engelli Mehmet Er, (50) yeniden görebilmek için yardım bekliyor.

Görebilmesi için Biyonik göze  ihtiyacı var
Zonguldak´ın Alaplı ilçesinde yaşayan görme engelli Mehmet Er, (50) yeniden görebilmek için yardım bekliyor.
Alaplı ilçesi Çamcılar köyünde yaşayan görme engelli Mehmet Er´in biyonik göze ihtiyacı var. Doğuştan tavukkarası gece körlüğü hastalığına yakalanarak görme yeteneğini kaybeden Er, maddi durumun iyi olmadığını, biyonik göz taktırmak için 150 bin dolara ihtiyacı olduğunu söyledi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne yardım için başvurduğunu anlatan Er, Biyonik göz SSK kapsamında olmadığı için çok pahalı. Benim gibi böyle birçok hasta var. Devletimizin bu konuda yardımcı olmasını bekliyoruz dedi.
Görmediği için hiçbir iş yapamadığını ifade eden Er, Doğuştan halk dilinde tavukkarası, gece körlüğü hastalığım var. Söz konusu hastalığımdan dolayı hiçbir yerde çalışamadım. Günlük kendi ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Hastalığımla ilgi birçok doktora gittim. Bana biyonik göz takılması gerektiğini söylediler. Biyonik göz taktırmanın da 150 bin dolar olduğunu söylediler. Benim de durumu iyi olmadığı için taktıramadım. Son çare olarak TBMM´ye durumla ilgi mektup yazdım. Biyonik gözün SSK kapsamına alınmasını istedim. Benim gibi bu durumda olan birçok hasta var. Tekrar görebilmek için devletimizden yardım bekliyorum ifadelerini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48