Gözler 4.oturuma çevrildi

Gözler 4.oturuma çevrildi

Gözler 4.oturuma çevrildi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (Erdemir) 26. Dönem Toplu İş Sözleşmelerinin 3 oturumun yapıldığı bildirildi.
Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi’nin resmi internet sitesinde yer alan haberde, ERDEMİR adına Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ((MESS) ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası arasındaki 3. Oturumun Ankara’daki Türk Metal Genel Merkezi’nde yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi.

“Sendikamızın ERDEMİR adına MESS ile başlayan 26 Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 3 oturumu 25 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirildi.
Ankara’daki Türk Metal Genel Merkezimizde; Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Odabaş, Şube Başkanımız Metin Ercan, Şube icra kurulu üyeleri ile ERDEMİR ve MESS yetkililerinin katıldığı oturumda 20 idari madde görüşüldü.19 maddenin taraflarca kabul edildiği oturumda, bir madde ile kalan diğer maddelerin 7 Eylül 2016 tarihinde, MESS’in İstanbul’daki binasında saat 10.30’da yapılacak 4.oturumda görüşülmesine karar verildi.Gerçekleşen oturumun tüm üyelerimize ve teşkilatımıza hayırlı olması temennisiyle, sağlıklı ve huzurlu çalışmalar diliyoruz.”

3 OTURUMDA 51 MADDE GEÇTİ

18 Temmuz’da başlayan görüşmelerin ilk oturumunda 10, 8 Ağustos’taki 2. Oturumda 21 madde ve 25 Ağustos’taki üçüncü oturumda da 20 idari madde olmak üzere toplam 51 madde üzerinde anlaşma sağlanmış oldu.4. Oturumda ise idari maddelerin dışında, işçinin en çok beklediği ücret ve sosyal haklarla ilgili maddelerin görüşülmesine baylanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2016, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48