Güler, Zonguldak´a geldi

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler bir etkinlik kapsamında Zonguldak’a geldi.

Güler, Zonguldak´a geldi
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler bir etkinlik kapsamında Zonguldak’a geldi. Zonguldak İl Başkanlığında ağırlanan CHP İzmir Milletvekili Güler, parti binasında basına açıklamalarda bulundu. Çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Güler, hükümete eleştirilerde bulundu.
Hakkari’de şehit edilen askerler için bu ölümlerin Türkiye’nin bölünmesi anlamına geldiğini anlatan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler; “Artık tehlike ve tehditler daha da büyüdü bunun bir tarafında daha geçenlerde gencecik silahsız asker çocuklarımızın şehir ortasında eşkıyaca vurulması var böyle şeyler yaşayacağımız hiçbirimizin aklına gelmezken yaşamaya başladık. Bu ölümler Türkiye’nin bölünmesi anlamına gelir. Hem çocuklarımızın acısı çok büyük hem ülkemizin başına gelebilecek kötülükler çok büyük bu kötülükleri önlediğimiz zaman acılarımız hafifleyecek” dedi.
Bir gazetecinin, Cumhuriyet Bayramlarının artık stadyumlarda kutlanmaması hakkında ne düşünüyorsunuz? sorusuna Güler; şöyle karşılık verdi: “Cumhuriyet’in geleceğinden büyük endişem var hatırlayacaksınız bundan iki yıl önce Ankara’da polis saldırısı altında cumhuriyetimizi kutladık. Biz kendi ülkemizde kendi bayrağımıza karşı saygı göstermeyi suç diye görebilen bir iktidarla karşı karşıyayız. Cumhuriyet bayramını kutlayacağım 19 Mayıs’ı kutlayacağım deyince bir sokak gösterisi yapıyormuş gibi polis üzerimize saldırıyor. Bu aklımızın alacağı bir iktidar tavrı değil. Türkiye’de ne zaman ulusal milli olan bir değer için talepte bulunsanız iktidardan çatılmış kaşlar görüyorsunuz. Yetmiyor saldırtılan polis kuvveti görüyorsunuz. Bizim ülkemizde yabancı bir düşman işgali yok çok şükür. Kendi ulusal değerlerimize bu düşmanlık neden? Hükümet dekoratif bayram kutlamaları yapıyor ve komik duruma düşüyor. Biz sokaklarda bayramımıza sahip çıkınca yaptığımız acınası bir hale dönüşüyor. Artık devlet ve millet arasında bir kavga başladı.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’ndaki tutumunu eleştiren CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler; “Cumhurbaşkanı kendisini devlet başkanı olarak görüyor. Devlet başkanı olarak gördüğü için Amerika’daki muadilini Obama olarak görüyor. Bir siyasi parti başkanıymış gibi konuşması onu bir cumhurbaşkanı değil bir devlet başkanı olarak gördüğünü gösteriyor. Bu anayasaya ve hukuka aykırı bir durumdur” dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48