Gülüç’teki üst geçitde büyük tehlike

Kdz. Ereğli´ye bağlı Gülüç Beldesi’nde geçtiğimiz Nisan ayında kamyona yüklü vincin çarptığı üst geçit yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya.

Gülüç’teki üst geçitde büyük tehlike
İHA-Kdz. Ereğli´ye bağlı Gülüç Beldesi’nde geçtiğimiz Nisan ayında kamyona yüklü vincin çarptığı üst geçit yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. 
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde bulunan üst geçidin yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu belirtildi. Gülüç Erdem Yuva Evleri mevkiinde ki üst geçit 7 Nisan 2015 tarihinde kamyonun üzerinde bulunan vincin çarpması sonucu büyük hasar gördü. Olay sonrası Gülüç Belediyesi tarafından üst geçitte inceleme yapıldığı ve ağır hasarlı olduğu tespit edilerek Karayolları yetkilileri uyarıldı. Üst geçitteki beton parçalarının zaman zaman yola düştüğü ve üzerinden geçen öğrencilerin tehlike yaşadığı üst geçitte gerekli tedbirlerin alınarak sağlamlaştırılması için karayollarına yapılan uyarılar şu ana kadar sonuç vermedi. Gülüç Beldesi sakinleri üst geçidin sürekli sallandığını, betonların yola döküldüğünü belirterek, can güvenliklerinin tehlikede olduğunu belirtti. Orta refüje tel örgü çekildiği için yolun karşısına üst geçitten geçmek zorunda kaldıklarını ifade eden vatandaşlar “Üst geçit sallanıyor. Tabandaki direkler oynamış. Betonlar kırılmış. Yıkıldı, yıkılacak. Gülüç Belediyesi yetkililerine konuyu aktardık. Onlarda müdahale edemediklerini, karayolları yetkililerine birçok defa yazı yazarak önlem alınmasını istediklerini ancak karayollarından kimsenin gelmediğini belirtiyorlar. Çocuklarımızın, bizlerin can güvenliği tehlikede. Karayolları yetkilileri bir an önce önlem alsın. İlla burada üst geçit yıkılacak, insanlar ölecek, bir facia yaşandıktan sonra mı önlem alacaklar? Bu Ereğli’nin hiç mi sahibi yok? “diyerek duruma tepki gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48