Hamile kadının imdanına UMKE yetişti

Zonguldak´ta ulaşımın felç ettiği köy yollarında düşük tehlikesi geçiren hamile kadının imdadına, UMKE ekipleri yetişti.

Hamile kadının imdanına UMKE yetişti
Zonguldak´ta ulaşımın felç ettiği köy yollarında düşük tehlikesi geçiren hamile kadının imdadına, UMKE ekipleri yetişti.
Zonguldak’ın Kozlu ilçesine bağlı Gücek köyünde yaşayan hamile Gülten Erbay’ın (30) durumu sebebiyle ailesi sağlık ekiplerine haber verdi. Yer yer bölgede kar kalınlığının bir, bir buçuk metreye ulaştığı köy yollarına ulaşım sağlanamadı.
İhbarı alan İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afet Sağlık Hizmetleri’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, il merkezinden harekete geçti. UMKE aracının yanı sıra paletli ambulansla köye gelen kurtarma ekipleri, hamile kadına önce ilk müdahaleyi yaptı.
Sedyeye alınan Gülten Erbay, yolları kapatan kar sebebiyle büyük güçlükle Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Eşinin yanından bir an olsun ayrılmayan Şaban Erbay ise “Eşim hamile, bulantısı var. Düşük tehlikesi nedeniyle de şikayeti var. Sağlık ekipleri imdadımıza yetişti. Paletli ambulans ile alınarak tıp fakültesine getirildi. Sağlık ekiplerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin ise “Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde UMKE ekiplerimiz zor koşullarda ve afet durumlarında her türlü duruma müdahale edebilecek şekilde çalışmaktadır. Son günlerde aşırı yağan kar nedeniyle de ekiplerimiz 7/24 görevlerinin başındadır. Halkımızın sağlığı için her türlü imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. UMKE aracımızın yanı sıra iki adet paletli ambulansımız da zor kış şartlarında görev yapıyorlar” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48