Hayalleri gerçek oldu

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Taşçılı ve Kalafatlı köylerinde ikamet eden ancak trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden muhtarlar köylerine bir ilköğretim okulu kazandırdı.

Hayalleri gerçek oldu
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Taşçılı ve Kalafatlı köylerinde ikamet eden ancak trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden muhtarlar köylerine bir ilköğretim okulu kazandırdı.
Çaycuma ilçesinde ikamet eden Taşçılı Köyü Muhtarı Sadullah Beklen ve Kalafatlı Köyü Muhtarı Hüseyin Demirer trafik kazasından önce köylerine okul kazandırmak için girişimlerde bulundu. Yaptıkları girişimler sonucu köylerine okul kazandıran muhtarlar daha sonra elim bir trafik kazasında öldü.
Kalafatlı Köyü Muhtarı Hüseyin Demirer, Ankara dönüşü Gerede yolunda yaptığı kazada, Taşçılı Köyü Muhtarı Sadullah Beklendik de bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Süreci daha sonra 30 Mart yerel seçimlerinde seçimi kazanan Taşçılı Köyü Muhtarı Şahin Keserci ve trafik kazasında hayatını kaybeden Kalafatlı Köyü muhtarı Hüseyin Demirer’in kardeşi Cemal Demirer devam ettirdi.
Okulu köylerine kazandırmanın mutluluğunu yaşayan Taşçılı Köyü Muhtarı Şahin Keserci, yaşanan süreci şöyle anlattı: “Bir zamanlar hayal demiştim. Hayaldi gerçekten Allah’a şükürler olsun. Bugün okulumuzun ilk günü. Kademeli olsa bile okulumuzu açtık. Bugünlere nasıl geldik? 3 arkadaş yola çıktık. Kalafatlı köyü muhtarımız Hüseyin Demirer’i trafik kazasında kaybettik. Bu süreçten sonra Taşçılı köyü muhtarımız Sadullah Beklen ile beraber süreci devam ettirdik. Yine bir trafik kazası sonucu Taşçılı köyü muhtarımız Sadullah Beklen ağabeyimizi kaybettik. Bundan sonra bu süreci tek başıma ben devam ettirdim. Bu sürece gelmeden önce bu araziyi bağış yapan Taşçılı köyümüzün halkına teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bu araziyi bağış yapan ve vefat edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum. Okulumuzu açtık. Bundan sonraki süreçte ortaokul bölümü açılacak. Bu günlere gelirken bizlere yardım eden, milletvekillerimize, il başkanımıza, ilçe başkanlarımıza ve il genel meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Bizden yardımlarını esirgemediler. Bundan sonra da yardımların devamını bekliyorum.”

“AĞABEYİM BU OKUL İÇİN ÇOK ÇALIŞTI”
Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Kalafatlı Köyü muhtarı Hüseyin Demirer’in kardeşi ve aynı köyün muhtarı Cemal Demirer ise, şunları söyledi: “Taşçılı köyü muhtarı Sadullah Beklen ve Kalafatlı köyü muhtarı Hüseyin Demirer bunların ikisi rahmetli oldu. Bu muhtarlarımız okul için girişimlerde bulundu. Çok uğraştılar ve bu okulun buraya yapılmasına sebep oldular. Allah mekanlarını cennet etsin. Neticesinde Taşçılı köyü ile Kalafatlı köyü okuluna kavuşmuş oldu. Okulumuza emeği geçen ne kadar insanımız varsa Başbakanımızdan encümenimize kadar ve siyasiler olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de 2014-2015 senesinde başarılar dilerim.”

“AĞABEYİMİN UZUN ZAMANDIR ÇOCUĞU OLMUYORDU”
 
Kalafatlı Köyü Muhtarı Cemal Demirer, ağabeyinin eşinin çocuk sahibi olması için devamlı Ankara’ya gittiğini ve çocuk sahibi olamadığını belirtti. Kaza olmadan önce ağabeyi Hüseyin Demirer’in çocuk sahibi olduğu haberi üzerine sevinince Ankara dönüşü kaza yaparak vefat ettiğini ifade eden Cemal Demirer, sözlerine şöyle devam etti; “Kalafatlı köyü muhtarımız Hüseyin Demirer, 2011 yılının Eylül ayında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. Muhtarımız benim ağabeyimdir. Kaza Ankara dönüşü Gerede yolunda oldu ve orada hayatını kaybediyor. Ağabeyimin Ankara’ya gitmesinin nedeni hanımı yani yengem tüp bebek tedavisi için tedavi görüyordu. Yengem çocuk sahibi olamıyordu. Onun için tedavi olmak için Ankara’ya gidiyordu. Daha sonra sevinçli haberi alınca sevinci hüzne döndü ve bu olay oldu. Şimdi ise ikizlerimiz var. Şuanda yaşları üç oldu ve onları büyütüyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 07:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48