Haydi, çocuklar camiye

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz tatili boyunca Kur’an, Siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur’an kursları 22 Haziran Pazartesi günü başlıyor.

Haydi, çocuklar camiye

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz tatili boyunca Kur’an, Siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur’an kursları 22 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Kdz. Ereğli İlçe Müftülüğüne bağlı bütün cami ve Kur’an Kurslarında 22 Haziran Pazartesi günü başlayacak yaz Kur´an kursları, 9 hafta sürecek. Cami ve Kur’an Kurslarında toplam 405 öğretici görev yapacak.

Okulların yaz tatiline girmesinin ardından Kdz. Ereğli’de toplam 405 öğretici görev yapacak, Kdz. Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Her yaş gurubundan öğrencinin yaz kuran kurslarından yararlanabileceğini dile getirerek Müftülük olarakbu yıl 8 bin öğrencinin Yaz Kurslarına katılmasını bekliyoruz “dedi.

Yaz kuran kurslarının 9 hafta süreceğini belirten Müftü Albayrak şunları söyledi; “Her yaş grubundan öğrenciler yaz Kur´an kurslarında eğitim-öğretim görebilecek. Diyanet İşleri Başkanlığınca gönderilen ‘Yaz Kur´an Kursları Uygulama Esasları’ndaki şartları taşıyan kurslarda, ayrıca yaz döneminde 4-6 yaş sınıfları açılabilecek. Bu sınıflarda söz konusu uygulama esaslarındaki şartları taşıyan öğreticiler görev yapacak

KİTAPLAR BU YIL DA ÜCRETSİZ…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz Kur´an kurslarına katılacak öğrencilere özel olarak hazırlanan kitaplar ücretsiz verilecek. Dinimizi Öğreniyoruz I-II-III kitapları yanında Diyanet´in çocuklara yönelik yayınları da yardımcı materyal olarak kullanılabilecek.

AİLELER EĞİTİM SÜRECİNE DAHİL OLACAK…

Kurslarda, eğitim ve öğretim etkinlik ve verimliliğiniartırmak için çeşitli faaliyetler düzenlenecek. Eğitim-öğretim süresince,Her Hafta Bir Ayet, Her Hafta Bir Hadis, Her Hafta Bir İlahibelirlenerek öğrencilerin o hafta içerisinde bunları öğrenmeleri sağlanacak.Diğer taraftan Veli-Öğrenci-Kur´an Kursu Öğreticisi buluşmalarıyla ailelerin eğitim sürecine dahil olması sağlanacak. Kur´an´ın Anlam Dünyası ile Buluşalım hedefiyle haftanın bir gününde, Kur´an-ı Kerim´den belirlenen bölümlerin Türkçe meali anlatılarak, Kur´an´ın hem okunmasına hem de anlaşılmasına katkıda bulunulacak.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Yaz kurslarında eğitim gören öğrenciler Kur´an eğitiminin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde sportif etkinlikler de bulunabilecek. Ayrıca ramazan ayında öğrencilere yönelik iftar gibi programlar ile gezi, piknik gibi sosyal, kültürel etkinlikler düzenlenecek.

YAZ KUR´AN KURSLARINA ÖZEL İNTERNET SİTESİ…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocukların eğitimlerini evde de sürdürmelerine yönelik bir internet sitesi de tasarlandı. Sitede Dinimi Öğreniyorum, İbadetlerim, Kur´an Öğreniyorum, Biricik Peygamberim, Su Gibi Aziz Değerlerim, Dünyanın Farkındayım, Oyun Dünyam, Bir Dünya Kitap ve Hünerli Ellerim gibi başlıklarla çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayacak içerikler hazırlandı. Kdz. Ereğli Müftülüğü olarakbu yıl 8 bin öğrencinin Yaz Kurslarına katılmasını bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2015, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48