Herşey kireçlik için

Zonguldak´ın Ereğli ilçesinde hizmet veren Karadeniz Ereğli Çevre Platformu üyeleri Ereğli Kaymakamlığı´na dilekçe verdiler.

Herşey kireçlik için

Zonguldak´ın Ereğli ilçesinde hizmet veren Karadeniz Ereğli Çevre Platformu üyeleri Ereğli Kaymakamlığı´na dilekçe verdiler.

Karadeniz Ereğli Çevre Platformu Sözcülerinden Murat Akbaş, platform üyeleri ve destekleyiciler tarafından imzalanan dilekçeleri Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı´na sunmadan önce Kaymakamlık binası önünde açıklama yaptı. Akbaş; Kireçlik için ÇED sürecinin sonuçlanmış olmasının, termik santral ihtimalini tümüyle ortadan kaldırmadığının altını çizdi.

Kireçlik´in geleceğinin garanti altına alınabilmesi için, bölgenin kalıcı olarak bir turizm alanına dönüştürülmesinin şart olduğunu dile getiren Akbaş açıklamasında ayrıca şu görüşlere yer verdi;

Bilindiği gibi Yalıboyu köylerinin bulunduğu bölgedeki Kireçlik Koyu´na Termik Santral yapılmak isteniyor. Termik Santrale ilişkin Çevre Platformu olarak bizim girişimlerimiz olmuştu. En son santral yapmak isteyen firma ÇED tarihini kaçırdığı için, onunla ilgili de bir basın açıklamamız olmuştu.

Yalnız bu işin peşini bırakacaklarını sanmadığımız için, işimizi biraz daha garantiye almak istiyoruz.

Kireçlik´in, günü birlik turizm alanına dönüştürülmesi için Ereğli Çevre Platformu olarak birkampanya başlattık. Bununla ilgili bir dilekçe yazdık. Bu dilekçeyi bugün arkadaşlarımızla birlikte, Zonguldak Valiliği´ne verilmek üzere Ereğli Kaymakamlığı´na sunacağız. Bu sürece katkı ve imza veren tüm Ereğlili ve çevre köylerdeki çevreci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

DİLEKÇE KAYMAKAMLIĞA VERİLDİ

Açıklamanın ardından Akbaş ve beraberindekiler, konuyla ilgili, vatandaşlar tarafından imzalanan dilekçeleri Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı´na verildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48