İki mahallede yapılan seçimle muhtar adayları belirlendi

Zonguldak´ta iki mahallede yeniden yapılan muhtarlık seçimlerinde yeni muhtarlar belirlendi. Mithatpaşa Mahalle Muhtarlığı´na Şaban Yavuz seçilirken Dilaver Mahalle Muhtarlığına ise Bülent Bektaş seçildi.

İki mahallede yapılan seçimle muhtar adayları belirlendi
 Zonguldakta iki mahallede yeniden yapılan muhtarlık seçimlerinde yeni muhtarlar belirlendi. Mithatpaşa Mahalle Muhtarlığına Şaban Yavuz seçilirken Dilaver Mahalle Muhtarlığına ise Bülent Bektaş seçildi. 
Zonguldak merkeze bağlı Mithatpaşa ve Dilaver Mahallesinde yaşayan vatandaşlar bu gün sabah saatlerinden itibaren sandık başına gitti. Toplamda 7 bini aşkın seçmenin bulunduğu iki mahallede 16 aday muhtarlık için yarıştı. Mithatpaşa Mahalle Muhtarının görevinden istifa etmesi, Dilaver Mahalle Muhtarının ise hayatını kaybetmesi nedeniyle yeniden yapılan seçimler, 17.00 itibariyle sona erdi. Oylamanın ardından sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlandı.
6 bin 222 seçmeni olan Mithatpaşa Mahallesinde 3 bin 229 seçmen oy kullandı. Oylardan 86ı geçersiz sayıldı. 8 aday bulunan mahallede bin 36 oy alan Şaban Yavuz muhtar seçildi. Bin 561 seçmeni bulunan Dilaver Mahallesinde ise bin 208 seçmen sandık başına giderek oyunu kullandı. Seçimde 30 oy ise geçersiz sayıldı. Adaylardan Bülent Bektaş 406 oy alarak muhtar seçildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 06:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48