İKİ OĞLU ASKERDEYDİ, ÜÇÜNCÜ OĞLUNUDA GÖNDERDİ. ŞİMDİ ÜÇ OĞLU ASKER

Üç oğlu´da asker oldu.

İKİ OĞLU ASKERDEYDİ, ÜÇÜNCÜ OĞLUNUDA GÖNDERDİ. ŞİMDİ ÜÇ OĞLU ASKER
gundemereli.com-Ereğli ilçesinde iki oğlu askerde olan Sezer ailesi, 3. oğullarını da davul zurnayla askere uğurladı.
Kdz. Ereğli ilçesinde kuaförlük yaparak geçimini sağlayan 3 çocuk babası Hasan Sezer (47) ile eşi ev hanımı Asiye Sezer (46), 3. oğullarını askere uğurlarken hüznü ve mutluluğu bir arada yaşadılar. Hasan Sezer 24 yaşındaki oğlu Sercan Sezer’in mecburi vatan hizmetini yaptıktan sonra 2 yıldır Piyade Komando Uzman Çavuş olarak Şırnak’ın Uludere ilçesinde, diğer oğlu 22 yaşında ki Serkan Sezer’in ise Van’ın Başkale ilçesinde Piyade Komando er olarak askerlik yaptıklarını söyledi. 3. oğlu 20 yaşındaki Erkan Sezer’in de askerlik zamanı geldiğini ve hiç tecil ettirmeden onu da vatani görevini yapmak üzere Isparta Piyade Er Eğitim Acemi Birliği’ne uğurladığını dile getiren Sezer, oğulları ile gurur duyduğunu ifade etti. Bir oğlu daha olsa onu da vatani görevine yapmaya göndermeye hazır olduğunu belirten Sezer, “Çok mutluyum. Vatan bizim, bayrak bizim, ezan bizim. Bir oğlum daha olsa onu da gönderirim. Vatan bizim, bayrak bizim, ezan bizim. Hiç kuşkusuz devlet bizim. Hiçbir sıkıntımız yok. Bu devletimiz varken bizde evlatlarımızı askere göndermeye hazırız” dedi.
Sezer, bu gün doğum günü olduğunu ve aynı gün oğlunu askere uğurladığını belirterek kendisi için sürpriz doğum günü pastası hazırlanmasından dolayı iki mutluluğu bir arada yaşadığını ifade etti. Sezer şunları söyledi:
“Arkadaşlarımız böyle bir sürpriz hazırlamışlar. Oda beni çok mutlu etti. Bu mutluluk yeter bana. Yaş günümde oğlumu da askere göndermekten çok mutluyum. Benim hayatımda ilk defa böyle bir şey oldu. Bu vatanda hizmet eden evlatların hepsi bizim evladımızdır.”
3. oğlunu da askere uğurlayan anne Asiye Sezer ise gözyaşlarını tutamayarak konuşmakta zorluk çekti. Evlatlarının üçü ile de gurur duyduğunu söyleyen anne Sezer, “Bu vatan bizim” diye konuştu.
Isparta’ya vatani görevini yapmak üzere Kdz. Ereğli ilçesinden ailesi ve arkadaşları tarafından davul zurna eşliğinde uğurlanan Erkan Sezer, askere gidecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Sezer konuşmasında şu sözlere yer verdi:
“Üzülsem mi, sevinsem mi? Çok mutluyum şu anda. Çok güzel oldu her şey. Askere gitmekten dolayı mutluyum. Vatanım için canımı verir, her şeyi yaparım. Askerliğimi tecil etmeyi hiç düşünmedim. Vatan için mecbur yapılacak bu görev. Bir an önce aradan çıksın istedim.”
Babası ve arkadaşları ile davul zurna eşliğinde oynayan Erkan Sezer, daha sonra babasının komutu ile şınav çekti, arkadaşları tarafından ‘En büyük asker bizim asker’ sloganları eşliğinde omuzlara alınıp havaya fırlatıldı.
Babası gibi kuaförlük yapan Erkan Sezer otobüs terminalinde kendisini Isparta’ya götürecek olan otobüsteki koltuğuna oturarak, ailesi ve arkadaşlarına veda ederek Kdz. Ereğli’den ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48