İskambil oyununda ´Hile´ cinayeti güvenlik kamerasında

İskambil oyununda ´hile´ yapıldığı iddiasıyla çıkan tartışma sonucu öğretmen meslektaşı Şenol Gegekoğlu´nu (37) bıçaklayarak öldüren, Ferhat Bulut´u (34) yaralayan Okan A.´nın (34) tutuklu yargılanmasına başlandı.

İskambil oyununda ´Hile´ cinayeti güvenlik kamerasında
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, iskambil oyununda ´hile´ yapıldığı iddiasıyla çıkan tartışma sonucu öğretmen meslektaşı Şenol Gegekoğlu´nu (37) bıçaklayarak öldüren, Ferhat Bulut´u (34) yaralayan Okan A.´nın (34) tutuklu yargılanmasına başlandı. 

Zonguldak Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu bulunduğu Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi’nden sabah erken saatlerde Zonguldak Adliyesi’ne getirilen Okan A., ilk kez hakim karşısına çıktı. Cumhuriyet Savcısı´nın, haksız bir fiilin meydana getirdiği hiddet veya şiddetli eylemin etkisi altında suçu işlediği gerekçesiyle ömür boyu hapis yerine, iki kez 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle yargılanmasını istediği Okan A. ilk kez hakim karşısına çıktı. Taraf avukatlarının da hazır bulunduğu davada mağdur sanık Ferhat Bulut da mahkeme salonunda yerini aldı.

Mahkeme heyetine verdiği savunmasında Şenol Gegekoğlu´nun kendisini hile yapmakla suçladığını ileri süren Okan A., Bana; ´bu delikanlılığa sığmaz´ dedi. Ben söylediklerinin yanlış olduğunu söyledim ve tartışmaya başladık ama ne ben ne de o bana küfür etmedi. Dışarıda tartışma devam ederken Ferhat bana saldırdı. Daha sonra Şenol da bana saldırınca yere düştüm. ´Taş getir´ diye ses duydum. Hayatımın tehlikeye gireceğini düşünerek cebimdeki çakıyı çıkararak rastgele salladım. Bana parke taşı attılar. Daha sonra eve gittim. Olaydan dolayı çok pişmanım dedi.

Olay sırasında Okan A.´ya parke taşıyla vuran mağdur sanık Ferhan Bulut ise Okan A.´nın kendisine küfür ettiğini iddia etti.

Duruşma, tanıkların dinlenmesi için 7 Temmuz’a ertelenirken, mahkeme heyeti Okan A.´nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.KAVGA GÜVENLİK KAMERASINA SANİYE SANİYE YANSIDI

Öte yandan, olayın güvenlik ve mobese kameralarına yansıyan görüntüsü ortaya çıktı. Mahkemeye de delil olarak sunulan görüntülerde 3 kişinin kahveden tartışarak çıktığı, Okan A.´nın, diğer iki kişi tarafından yere yatırıldığı ve Okan A.´nın cebinden çakı bıçağını çıkararak Şenol Gegekoğlu´nun üzerine koştuğu görülüyor.OLAY

12 Aralık 2014’te Gemiciler Ortaokulu´nda görevli Türkçe öğretmeni Okan A., kahvede iskambil oynarken kendisini hile yapmakla suçlayan Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu´nda görevli Türkçe öğretmeni Şenol Gegekoğlu ve bir mağazada tezgahtar olan akrabası Ferhat Bulut ile tartışmaya başladı. Daha sonra kavgaya dönen tartışmada Okan A., çakı diye tabir edilen bıçakla Şenol Gegekoğlu ve Ferhat Bulut´u bıçakladı. Gegekoğlu hastanede hayatını kaybederken, Ferhat Bulut tedavisinin ardından taburcu oldu.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48