Kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara´nın doğusu ve Batı Karadeniz´de kuvvetli kar uyarısında bulundu.

Kar yağışı uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara´nın doğusu ve Batı Karadeniz´de kuvvetli kar uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara´nın doğusu ve Batı Karadeniz´de kuvvetli kar uyarısında bulundu.Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ´Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara´nın doğusu ve Batı Karadeniz´de görülecek yağmur şeklindeki yağışların gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşeceğiBolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ve Bilecik illeri ile Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Bartın ve Sinop illerinin yüksek kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte rüzgarın da kuzey yönlerden kuvvetli esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.´ denildi.

DOĞU KARADENİZ VE BATI AKDENİZ´DE KUVVETLİ FIRTINA BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan diğer açıklama ise şöyle:

Doğu Karadeniz´de rüzgarın Cumartesi günü (06.02.2016) akşam saatlerinden itibaren hızını artırarak batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8, yer yer 7 ila 9 (60 - 90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Pazar günü (07.02.2016) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

Batı Akdeniz´de rüzgarın Cumartesi günü (06.02.2016)) öğle saatlerinden sonra hızını artırarak kuzey ve kuzeybatı yönlerden 7 ila 9 (60 - 90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Pazar günü (07.02.2016) günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48