KARAYOLLARI AÇMAZSA,KENDİMİZ AÇACAĞIZ

KARAYOLLARI AÇMAZSA,KENDİMİZ AÇACAĞIZ
gundemeregli.com-Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Alaplı girişiyle ilgili Karayolları 15. Kastamonu Bölge Müdüründen randevu istediğini ancak randevu alamadığını belirtti.
Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Alaplı Taşbaşı girişini Karayolları açmadığı taktirde Belediye olarak kendileri açacaklarını belirtti. Karayolları 15. Kastamonu Bölge Müdürlüğünden defalarca randevu istediğini ancak randevu alamadığını belirten Tekin, “Bölge Müdürü bizimle görüşmeyince bizde Müdür yardımcısı ve diğer yetkilerle görüştük. Biz bu girişin açılması için ilk önce gerekli yerlere müracaatımızı yaptık. Sonucun  birkaç hafta içinde çıkacağını belirttiler. Eğer olumsuz sonuç çıkarsa biz Belediye olarak bu yolu açacağız.” dedi.
 
ŞİMDİ BİRLİK BERABERLİK ZAMANI
 
Alaplı  Belediye Başkanı Nuri Tekin ,Alaplı’da birlik beraberliğe bu zamanda daha çok ihtiyaç olunduğunu belirterek yaptığı konuşmada şunları söyledi;Seçim bitti. Bundan sonra önümüze bakmamız lazım. Sivil Toplum örgütleriyle birlikte hareket ederek İlçemizi nasıl kalkındırabiliriz bunlarla ilgi fikir alışverişinde bulunarak uygulamaya geçmemiz gerektiğini düşünüyorum. Alaplı’da eksik çok, Bunların en başında İlçe girişini açılmasıdır. Biz geldiğimiz ilk günü Fen İşleri müdürlüğüne sorduk. Alaplı girişiyle ilgi bir resmi müracaat var mı diye. Bize hiçbir resmi müracaatın olmadığını söyledi. Bizde Karayolları Müdürlüklerine resmi yazılı olarak müracaatta bulunduk. Kendimiz 15.Kastamonu Bölge Müdürlüğünü ziyaret etmek istedik. Randevu istedik bize randevu vermedi. Bizde bölge Müdür yardımcılarını ziyaret ettik. Onlara görüşlerimiz anlattık. Kararlı olduğumuzu ve örneklerini kendilerini gösterdikten sonra bize incelemeye geleceklerini söylediler. Arkadaşlar geldi ölçümlerini incelemelerini yaparak ayrıldılar. Önümüzdeki hafta inşallah bir netice alacağız. Olumlu ya da olumsuz yönde eğer Karayolları bu yolu açmazsa Sivil toplum örgütleriyle birlikte bu yolu mutlaka açmamız  lazım.”dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2014, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48