KAYMAKAM ÇAY, SAHİP ÇIKTI

KAYMAKAM ÇAY, SAHİP ÇIKTI
gundemeregli.com-Kdz Ereğli´ye bağlı Kavaklık Mahallesi’nde derme çatma tek göz bir barakada yaşam mücadelesi veren Meryem Erdoğan’a (45), Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay sahip çıktı. Kaymakam Çay, Meryem Erdoğan’a prefabrik ev kuracaklarını söyledi.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kavaklık Mahallesi’nde elektrik, su, banyo ve tuvaleti olmayan derme çatma bir barakada yaklaşık 10 yıldır yaşam mücadelesi veren 45 yaşındaki Meryem Erdoğan’a, Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay destek oldu. Kavaklık Mahallesi Muhtarı Nazif Kaplan, Meryem Erdoğan’ın yaşadığı barakayı inceleyerek, kendisinin sağlıklı bir ortamda yaşamadığını ifade etti. Meryem Erdoğan’ın vefat eden babasından 290 TL maaş aldığını belirten Kaplan, şöyle konuştu: “Babası vefat etmiş. Annesi Gümeli´de yaşıyor. Köye gitmek istemiyor. Burada bu şekilde kendi hayatını idame ettirmek istiyor. Yalnız burası insan için yaşanacak bir yer değil. Çünkü sağlıklı değil. Bunun için girişimlerde bulunduk. Ereğli kaymakamı girişimlerde bulundu. İnşallah iyi bir ortam sağlanır. Büyük bir ihtimalle kaymakamımız prefabrik düşünüyor. 40 ya da 50 metre civarında. Tabi onda da ihtiyaçlarını giderebilecek.
Yaklaşık 10 yıldır sıkıntı içerisinde barakada yaşadığını dile getiren Meryem Erdoğan, vefat eden babasından dolayı 290 TL maaş aldığını, bu paranın da yetmediğini söyledi. Kendisine zaman zaman komşularının yardım ettiğini belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “En büyük sıkıntım elektrik ve su. Yakacağım yok. Burada her sıkıntıyı yaşıyorum. Babadan kalan 290 lira maaş var. Başka bir yerden bir gelir yok. Komşularda ara sıra kendilerine göre yardım yapıyor. Zaten kömür alsam ekmeğimi alamıyorum. Ekmeğimi alsam diğer ihtiyaçlarımı alamıyorum. Yetmiyor. Sağlık sorunlarım var.
Erdoğan ayrıca, bir süre önce barakanın çatısının yandığını ve çatıyı kendi imkanları ile tamir ettiğini, ancak yağmur yağdığında içeriye sürekli su aktığını ifade etti. Erdoğan, barakada kışın çok üşüdüğünü söyledi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ise Meryem Erdoğan’ın durumunu öğrenir öğrenmez harekete geçtiklerini ve mağduriyetin giderilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Kaymakam Çay, Meryem Erdoğan için hayırsever bir vatandaştan söz aldığını ve kendisine içerisinde tuvaleti, banyosu, elektriği ve suyu olan prefabrik bir ev yapacaklarını dile getirdi. Çay gazetecilere yaptığı açıklamada, şöyle konuştu: “İşadamımızla görüştüm. Kendisi bu konuda evi yaptırabileceğini söyledi. Yarın mühendisini gönderip evin olduğu yerde inceleme yaptıracak. Zannediyorum işadamımız yüzde 99 evi yaptıracak. Olmadığı takdirde muhtarımızın öncülüğünde yardım kampanyası düzenleyerek kısa zamanda bu vatandaşımızın evini yapmaya çalışacağız.
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48