Kayyum heyeti kömür satıp madencilerin alacaklarını ödeyecek

Zonguldak´ta FETÖ/PDY operasyonu kapsamında madencilik şirketine kayyum atanan heyet, soruşturma ve gözaltılarla ilgili olarak Zonguldak Emniyete Müdürlüğü´ne gelerek bilgi aldı.

Kayyum heyeti kömür satıp madencilerin alacaklarını ödeyecek
Zonguldakta FETÖ/PDY operasyonu kapsamında madencilik şirketine kayyum atanan heyet, soruşturma ve gözaltılarla ilgili olarak Zonguldak Emniyete Müdürlüğüne gelerek bilgi aldı. Heyet, son olarak atandıkları maden şirketinin sahasında 5 bin ton kömür tespit ettiklerini ve bu kömürleri satarak maaş alamayan madencilerin maaşlarını ödeyeceklerini ifade ettiler. 

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Zonguldak, Çaycuma, Kozlu, Kilimli ve Kdz. Ereğli ilçesinde FETÖ/PDY operasyonu dahilinde gözaltına alınanların sayısı 18e yükseldi. Aralarında maden, otomotiv, pastane gibi işyerlerinin sahiplerinin bulunduğu soruşturmada, burs, kurban ve bağış, himmet adı altında alınan paraların önemli bir kısmının yurt dışına aktarıldığı, kalan bölümünün ise yurt içinde dağıtıldığı iddia edildi.

Son yapılan FETÖ/PDY operasyonu kapsamında bir madencilik şirketine kayyum atanmıştı. Kayyumlar, sabah saatlerinde gözaltı ve soruşturmaya ilişkin Zonguldak Emniyet Müdürlüğüne gelerek bilgi aldı. Kayyum heyeti, son olarak atandıkları maden şirketiyle ilişkin açıklamada bulundu. Heyet, maden sahasında tespit ettikleri 5 bin ton kömürü satarak, maaşlarını alamayan işçilerin ücretlerini ödeyeceklerini belirttiler. Bu konuda çalışma başlattıklarını ifade eden kayyum heyeti, şöyle dedi:

Kayyum heyeti olarak Emniyet Müdürlüğünde devam eden soruşturma ve gözaltılarla ilgili olarak atandığımız şirketlerle ilgili Emniyet Müdürlüğüne gelerek bilgi aldık. Son olarak atandığımız Erba Madencilik sahasında 5 bin ton civarında kömür tespiti yaptık. Bu kömürün satılarak nakit paraya çevrilmesi ve maaşını alamayan işçilerin alacaklarının dağıtılması noktasında dikkatli bir çalışma başlatıyoruz. En yakın zamanda süreci tamamlayarak işçilere ödeme yapmak konusunda işçilerimizin mağduriyetini gidermeye çalışıyoruz.
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48