Kendisini aldatan eşine ve sevgilisine kurşun yağdırdı

Kdz Ereğli´de evinde kendisini aldatırken yakaladığı karısını ve sevgilisine kurşun yağdırdı. Polis uzun süre vurulduktan sonra yaralı halde olay yerinden kaçan kadını aradı.

Kendisini aldatan eşine ve sevgilisine kurşun yağdırdı

Kdz Ereğli´de evinde kendisini aldatırken yakaladığı karısını ve sevgilisine kurşun yağdırdı. Polis uzun süre vurulduktan sonra yaralı halde olay yerinden kaçan kadını aradı.

Olay saat 01.00 sıralarında Ören Mahallesi Melik Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre Ş.B (34) bir süredir görüşmediği karısı D.B.’yi (27) evde dost hayatı yaşadığı H.K. (41) ile uygunsuz bir halde yakaladı. Buna sinirlenen Ş.B yanında bulunan 9 milimetre çapında ruhsatsız silah ile önce karısının sağ ayağına iki el, ardından da birlikte yakaladığı H. K.´nın sağ bacağına 4, sol bacağına 3 ve sol eline bir el ateş etti. Ş.B daha sonra ağabeylerini arayarak karısını ve dost hayatı yaşadığı kişiyi vurduğunu söyledi. Olay yerine gelen Ş.B’ın ağabeyi Yusuf ile Osman Baykan polisi arayarak bilgi verdiler. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri elinde silahla bekleyen Ş.B’ı önce sakinleştirip silahı bıraktırdı, ardından da yakalayarak polis otosuna bindirdi. Polis olayın yaşandığı eve geldiğinde H.K.´yı yaralı halde bulurken, Ş.B’ın karısı D.B.’nin ise yaralı halde kaçtığını tespit etti. Ş.B’ın yakınları yaralı halde kaçan D.B’yi evin bahçesinde ve etrafında aramalarına rağmen bulamadı. Silahlı yaralama olayının yaşandığı eve gelen 112 sağlık görevlileri H.K.´ya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulans ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Ş.B’ın ağabeyi Yusuf Baykan silahlı yaralama olayının namus meselesinden kaynaklandığını söyledi. Yusuf Baykan “Bizim namusumuza olan buysa, olacak budur. Kardeşimde icabına bakar. Ayrı ayrı erkeklerle kardeşimin evine girmiş. Kardeşim yakalamış, vurmuş” dedi.

YENGESİNİN KARDEŞİNİ ALDATTIĞINI GÖSTEREN GÖRÜNTÜ KAYITLARINI POLİS TESLİM ETTİ

Ş.B’ın bir diğer ağabeyi Osman Baykan yengesi D.B.’nin H.k. dışında B.B. ile de dost hayatı yaşadığını ve B.B.’nin karısının kendilerine yengeleri ile uygunsuz halde çekilmiş fotoğraflarını verdiğini söyledi. Fotoğrafların bulunduğu flaş diski polise teslim eden Osman Baykan “B.B ile bu evde ilişkiye girerken birbirlerini kameraya almışlar. B.B. bu gün akşam alınmazsa, annesinin evi var, bu akşam aldınız aldınız, yoksa ben vuracağım, bende teslim olacağım size. Bana silah bulun diye yalvarıyorum herkese. Silahı bıraktırdım, kardeşimi kendi ellerimle teslim ettim size. Biz namusumuz için yaşıyoruz. Kadınlar aldatırsa biz erkekler vurmaya haklıyız. Her zamanda vuracağız. Trabzonlu olarak gelinimizi aldatırken yakalıyoruz. İki tane dostuyla. Kendisi kaçtı, gelin yaralı kaçtı. B.B. ikinci dostu. Teslim ettiğim flaş bellekte yataktaki resimleri var. B.B.’nin karısı teslim etti bunu bize. İçerideki ikinci dostu. Bir aydır evde yokum. Annem hasta diye geldim, silah sesi duyuyorum evde. Karısı ile dostunu vuruyor. Üç tane yeğenim var. Üç tane çocuğu olan kadın aldatıyorsa bu kadınların dibi kurusun. Bu evde ekmek eksik olmaz. Şu zavallı annem çocukların hepsine bakıyor” diye konuştu. Osman Baykan evin içinde yaralı olarak bekleyen H.k.´ya müdahale etmek için gelen 112 sağlık görevlilerine de “Tedavi etmeyin arkadaşlar. Gebersin. Niye yoruyorsunuz? Yavaş yavaş gebersin arkadaşlar” diyerek seslendi.

POLİS İNŞAATLARDA YARALI KADINI ARADI

Eşi tarafından silahla ateş edilerek ayakların yaralanan D.B. camdan atlayarak yaralı halde kaçmayı başardı. Korktuğu için saklanan yaralı kadını bulmak için polis ekipleri mahallede ki inşaatlarda aramaya yaptı. Polis inşaat halindeki binalara girerek “D.hanım biz polisiz, çıkabilirsiniz” diye seslenerek D.B.’yi bulmaya çalıştı. Yaklaşık 1 saatten fazla süren aramalara rağmen ortaya çıkmayan yaralı kadın bir süre sonra babasına mesaj atarak  kendisini almasını istedi. Olayın yaşandığı mahalleye gelen baba polislerle birlikte kızını saklandığı yerden alarak kendi aracıyla hastaneye getirdi.

Silahlı yaralama olayını gerçekleştiren Ş.B  gözaltına alınarak emniyete götürülürken, hastaneye kaldırılan H. K.´nın aldığı kurşun yaralarının yanı sıra kafatası ve iki ayağının kırık olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Hayati tehlikesi bulunmayan D.B.’nin tedavisi hastane de devam ediyor.

Polis olayla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2014, 05:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48