KEŞİF UÇUŞUNDA GERÇEK YANGINA MÜDEHALE EDİLDİ

KEŞİF UÇUŞUNDA GERÇEK YANGINA MÜDEHALE EDİLDİ

gundemeregli.com-Kdz. Ereğli İşletme Müdürlüğü orman suçlarına karşı önlem amacıyla Helikopter ile keşif uçuşu yaptı. Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürü İsmail Poyraz önderliğinde İlçeye bağlı Ortacı köyü ve civarında keşif uçuşu yapan Karabük Orman İşletmesine ait Yangın Helikopteri beraberinde Orman İşletme şefleri ve birim amirleri ile orman içersinde yapılan açma, işgal gibi suçları tespit etmeye çalıştı.

Keşif esnasında gazetecilere açıklamada bulunan Orman İşletme Müdürü Poyraz, Karabük ilinden gelen Helikopter ile Ereğli ilçesindeki ormanları yüzde yüz gezdiklerini belirterek, “Buradaki amacımız bölgemizi helikopter ile gezip, vatandaşların ormana zarar verip vermediklerini tespit etmek. Bu bağlamda belirlediğimiz işgalleri tespit edip, gerekli cezaları keseceğiz. Bu suçları komisyonumuz belirleyecek. Bugün burada orman işletme müdürlüğü içersinde açma işgal, faydalanma gibi orman suçları gibi suçları gözlemledik. Bunları yüzde yüzü görme imkanı bulduk. Helikopterle gördük. Genel Müdürlüğümüz tahsis etti. Karabük’ün helikopteri. Yangınların dışında da ormanlarda yapılan faaliyetleri görüyoruz. Havada gezen Teknik elemanlarımız birim amirlerimiz işletme şeflerimizin bakıyorlar nerede bir işgal var. Orman suçu işlenmiş. Gördüğümüz suçlar arkadaşları ile değerlendireceğiz.” Dedi.

Öte yandan helikopterin gelmesini bekleyen yetkililerin Ortacı köyünde Çoban ateşinden çıkan yangına müdahale ettiği de görüldü. Yangın kısa sürede kontrol altındı.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2013, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48