KGD’DEN, ÇETİN SEZGİN’E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

KGD’DEN, ÇETİN SEZGİN’E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

gundemeregli.com-Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Yönetim Kurulu Üyesi, usta gazeteci Çetin Sezgin, geçtiğimiz günlerde yapılan tetkiklerinde, iliklerinde “trombosit” üretme eksikliği teşhisi konularak, Ankara’da tedavi altına alınmıştı.

KGD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sav ve dernek üyeleri, hastanesindeki tedavisinin ardından tedavisine evde devam edilen gazeteci Sezgin’e, doğum günü sürprizi yaptı.

Ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden ve hastalığı sürecinde yaşadığı zorluklarla ilgili KGD Başkanı Sav ve meslektaşlarına bilgiler veren Sezgin, Zonguldak’ta trombosit hastalığına yakalanan kişilerin çok zor anlar yaşadığına değindi.

Sezgin, şunları söyledi:

“Bu hastalıkta öncelikle şunu gördüm; Zonguldak’ta kanla ilgili bir takım teknolojik noksanlıklar var. Bu bütün hastanelerde var. Örneğin, ‘trombosit’ diye kandan alınan bir madde var ve bu maddenin Zonguldak’ta yapımıyla ilgili sektörün olmadığı, bu konuda herhangi bir çalışmanın olmadığını gördüm. Bunun için kan ve ilikle ilgili hastalıkların büyük bir bölümünün Ankara ya da İstanbul’a sevk edildiğinin farkına vardım. Ben Ankara’da kaldım. Ankara’da benim gibi çok Zonguldaklı var. Zonguldak’ta istediğiniz kan var, ama o kanı ayıracak teknoloji yok. Bu konuda ben üniversiteye destek olunmasından yanayım. Üniversite ya da devlet hastanelerinde, başka illere gitmeye gerek bu sistemin kurulmasından yanayım. Hayır sahiplerine bu konuda görev düşüyor. Karaelmas Gazeteciler Derneği’ne ve tüm gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ederim. İlgilerini benden esirgemediler. Azimle bu hastalığı atlatacağımı umut ediyorum. Sayın Harun Akın, bu tedavide büyük rol oynadı. Türkiye’de bu hastalıkla ilgili önemli isimlerden olan Muhit Özcan Hocamla özel olarak görüştü. Onun desteği ve çabasıyla ayakta duruyorum. Şu anda ilaç tedavisi uygulanıyor, kısa zamanda iyileşeceğimi umut ediyorum. İlerleyen günlerde ilik nakli yapılacak gibi görünüyor. Tesadüfen yüzde 100 tutan bir ilik bulduk. Önümüzdeki birkaç ay içinde bu nakil yapılacak.”

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2013, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48