KIZLAR EYLEM BAŞLATTI

KIZLAR EYLEM BAŞLATTI
gundemeregli.com-Zonguldak Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurdu’nda kalan kız öğrenciler, üçer kişilik odalarda dörder kişi kaldıklarını öne sürerek gece saatlerinde eylem başlattı. Yaklaşık bir saat süren eylem olaysız sona erdi.
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Karaelmas Yurdu’nda kalan kız öğrenciler, saat 23.00 sıralarında yurdun avlusuna çıktı. Yaklaşık 200 kadar kız öğrenci, odalarında yaşadıkları sorunlar nedeniyle eyleme başladı.
Yurdun güvenliğini sağlayan güvenlik görevlilerinin uyarılarına rağmen eylemlerini sürdüren kız öğrencilerle bu kez KYK Zonguldak Bölge Müdür Yardımcısı Musa Alan görüştü. Üçer kişilik odalarında yurda gelen öğrencilerle birlikte dörder kişilik kaldıklarını öne süren kız öğrenciler, alkışlar ve tezahüratlarla eylemlerini devam ettirdi. Eylemin yapıldığı yere kolektif öğrenciler de gelerek destek verdi. Yurdun girişindeki kalabalığın önlenmesi için olay yerine polis ekipleri çağrıldı.
Eylemin sürmesi nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan bir yetkili ile telefonda görüşen öğrenciler, verilen sözleri de imza altına aldı. Odaların tekrar üçer kişilik hale getirileceği tutanağını imzalayan Bölge Müdür Yardımcısı Musa Alan, öğrencilerin odalarına geri dönmesini istedi.
Yaşanılanların sabah saatlerinden itibaren sona ereceği sözünü alan kız öğrenciler, tezahüratlar eşliğinde olaysız bir şekilde dağıldılar. KYK yetkilileri ise eylemle ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı. Öte yandan, kısa süre önce yurda kapasite artırımı yapıldığı da belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 07:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48