KOCAALİ MAHALLESİNDE BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ

KOCAALİ MAHALLESİNDE BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ
gundemeregli.com-Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kocaali Mahallesinde her yıl geleneksel hale getirilen Kadir gecesi özel programının 3.sü gerçekleştirildi.

Akşam Ezanının okunmasıyla birlikte Kocaali merkez camii önünde yapılan iftar Programı’nda vatandaşlar oruçlarını camii avlusunda Hep birlikte açarak kaynaşma imkânı yakaladı.

Mahalle ve Çevre Halkı’nın yoğunluk gösterdiği Kadir Gecesi özel iftar programında 7’den, 70’e yoğun katılım oldu.

Teravih namazından önce başlayan Yaz Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşe Sevim’in yaz Kur’an kursuna giden öğrencilere hazırlattığı program izleyenleri adeta büyüledi, Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde geçen Kadir gecesi iftar programında minik eller tarafından ilahilerin, şiirlerin ve surelerin okunduğu gecede öğrenciler mahalle halkının takdirini topladı. Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen yardımsever vatandaşlar adına konuşan Harun Göktay “Öncelikle Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum “dedi.

Göktay yaptığı konuşmada,”4-5 kişilik yardımsever arkadaşlarımız ile beraber elde ettiğimiz yardımlarla geleneksel olarak bu sene 3.sünü düzenlediğimiz Kadir Gecesi’nde vatandaşlarımız ile beraber bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık, Kadir Gecesi’ne özel düzenlediğimiz bu iftar yemeğine yaklaşık 300 mahalleli vatandaşımız katıldı. İlerleyen yıllarda tabiî ki bu rakam çoğalacak ve daha da iyisini yapmayı planlıyoruz. Bazı eksikliklerimiz vardı. Bu eksikliğimizi ilerleyen yıllarda yapacağımız organizasyonlarla gidereceğiz, Ayrıca bu Kadir Gecesinde akşam iftar sofrasının kurulmasından kaldırılmasına kadar emeği geçen 20 gönüllü arkadaşıma da çok teşekkür ediyorum, gerçekten güzel bir geceydi hep beraber aynı ortamda iftarımızı açtık, namazımızı kıldık daha bundan güzel ne olabilir ki “dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2013, 08:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim AKTAY
ibrahim AKTAY - 9 yıl Önce

emeği geçen herkese teşekkürler böyle bir organizasyonda bulunan arkadaşlardan ALLAH razı olsun başarıların devamını dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48