KOCAALİ´DE MUHTEŞEM KADİR GECESİ

KOCAALİ´DE MUHTEŞEM KADİR GECESİ
gundemeregli.com-
 Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kocaali Mahallesinde her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yıl 2.düzenlenen kadir gecesi özel programına ilgi büyüktü.
Kocaali merkez camii önünde yapılan iftar Programı’nda vatandaşlar oruçlarını camii avlusunda birlikte açarak kaynaşma imkanı yakaladı.
Mahalle halkı ve çevre Halkı’nın yoğunluk gösterdiği Kadir Gecesi özel iftar programında 7’den, 70’e yoğun katılım oldu.
Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde geçen kadir gecesi iftar programında yaz kur’an kursuna giden öğrenciler tarafından hazırlanan program izleyenleri adeta büyüledi, teravih namazından sonra başlayan programda minik eller tarafından hazırlanan program herkesi büyüledi, ilahilerin, şiirlerin ve surelerimizin okunduğu gecede öğrenciler mahalle halkının takdirini topladı. Vatani görevini yapmakta olan asker ve şehitler içinde dualar yapıldı, Vatani görevini yapmak üzere İzmir-Foça’ya gidecek olan Yaz Kur’an kursu öğrencisi Mehmet Dündar içinde dua yapıldı, Tuğçe Kaymaz’ın okuduğu ilahi herkesi ağlattı, Camii İmam-Hatibi Fatih Akkaya,Kadir gecesinin önemine değinerek, “Kadir gecesine ermiş olduğumuzdan dolayı mevlamıza hamd olsun,bin aydan daha hayırlı olan bu geceyi birlik beraberlik içerinde idrak ettik bu gecenin bütün İslam alemine hayırlar getirmesi için mevlamızdan dua ediyoruz,tüm İslam aleminin kadir gecesi mübarek olsun” dedi.Program sonunda öğrencilere Yaz Kur´an kursu katılım belgesi verildi,
 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2012, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48