Maden işçisi, olayı Kılıçdaroğlu’na anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Zonguldak Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Ali İhsan Köktürk ile birlikte Zonguldak’a gelerek, Özel Maden ocağında meydana gelen kazanın olduğu Dilaver mahallesine ardından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi´nde tedavi altına alınan maden işçilerini ziyaret etti.

Maden işçisi, olayı Kılıçdaroğlu’na anlattı

gundemeregli.com-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Zonguldak Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Ali İhsan Köktürk ile birlikte Zonguldak’a gelerek, Özel Maden ocağında meydana gelen kazanın olduğu Dilaver mahallesine ardından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi´nde tedavi altına alınan maden işçilerini ziyaret etti. Yakup Akkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu telefonla arayarak maden işçisi Ferhat Mankır ile görüştürdü. Sayın Kılıçdaroğlu, maden işçisine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Ocakta yaşadıklarını anlatan Mankır, ocakta üretim yaptıkları sırada ocak girişinde göçük olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Maden işçisi Mankır olayı şu şekilde anlattı;

Göçüğün olduğu yere gittik. Panik yapanlar oldu, ama ne yapacağımızı biliyorduk. Mesela istim (havalandırma) hortumunu kestik havalandırma için. Haberleşmeyi de onunla sağladık. Bu işte biraz tecrübe de var. Bunun kursunu da aldık. Geçen hafta bitmişti kursu. Tabii korktuk. Önce çoluk çocuğun geliyor aklına. Biz içeride garantideydik. Tehlikedeydik ama hayat düşüncesiyle dışarıdakiler bizden daha endişeliydi. Kendi aramızda çoluk çocuğu düşündük. Aile yaşantısını düşündük. Zaman geçmek bilmiyordu zaten. Karanlıktı. Lambalarımızı sırayla yaktık.dedi.

Gazetecilere açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya da maden kazalarının Türkiye´nin acı bir gerçeği olduğunu vurguladı. Akkaya, Ne yazık ki her gün böyle kazlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu olay bizleri gerçekten derin üzüntüye boğdu. Aşağıda 9 işçi arkadaşımızın kaldığını öğrenmek zordu. Ama çok şükür onların sağ salim çocuklarına ailelerine kavuştuklarını gördük diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 07:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48