Madende babasını kaybeden Doğukan, bu kez de dedesini defnetti

Madende babasını kaybeden Doğukan, bu kez de dedesini defnetti

Madende babasını kaybeden Doğukan, bu kez de dedesini defnetti
Zonguldakta üç yıl önce 8 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasından sağ kurtulan ancak 7 gün önce göçükte ölen madenci Mustafa Sarının 70 yaşındaki babası Mehmet Sarı, oğlunun vefatına dayanamadı. Kalp krizi geçiren yaşlı adam kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Oğlunun son yolculuğuna uğurlandığı camide cenaze namazı kılınan Mehmet Sarı, oğlu ile yan yana defnedildi. 

Zonguldakta 7 Ocak 2013 tarihinde meydana gelen ve 8 işçinin hayatını kaybettiği maden patlamasından sağ kurtulan 41 yaşındaki Mustafa Sarı yedi gün önce özel bir maden ocağında göçükte kaldı. Gelik beldesindeki özel bir maden ocağında tavan göçmesi sonucu 9.5 saat sonra cesedine ulaşılan iki çocuk babası madenci Mustafa Sarı, sevenlerinin gözyaşlarıyla toprağa verildi. 3 yıl önce babasının sağ kurtulmasına sevinen 16 yaşındaki Doğukan, bu kez acıyı yaşadı.Dedesinin tabutu başında bekledi

13 yaşındaki kardeşi Emre ve 39 yaşındaki annesi Ayten Sarı ile hayata tutunmaya çalışan Doğukan Sarı bu kez de dede acısı yaşadı. Babasının ardından dedesine sarılarak teselli bulmaya çalışan Doğukan Sarı, babasını son yolculuğuna uğurladığı camide bu kez de dedesinin cenaze namazını kıldı. Doğukanın 2013 yılındaki feryatları babasını görünce sevinç gözyaşlarına dönmüş, faciadan sağ kurtulan madenci uzunca bir süre inşaat sektöründe çalışmıştı. Ailesini geçindirmek için yeniden madende işe başlayan Mustafa Sarının ailesi yedi gün önce acı haberle yıkılmıştı.Bir haftada iki cenaze

Önceki gün hastaneye kaldırılan Mehmet Sarı, kalp krizi geçirdi. Fenalaşan 70 yaşındaki Mehmet Sarı, Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesinde yoğun bakıma alındı. Yaşlı adam, madendeki göçükte ölen oğlunun acısına fazla dayanamadı. Baba Mehmet Sarı, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Daha Mustafa Sarının acısı geçmeden ailenin dünyası ikinci kez yıkıldı. Yaşlı adamın cenazesi, oğlu Mustafa Sarının son yolculuğuna uğurlandığı Safatepe Camiine getirildi. 

Dedesinin tabutu başından ayrılmayan Doğukan, Kendinizi benim yerime koyun. Ona göre düşünebilirsiniz. Bunun başka türlü açıklaması yok. Üst üste bindi. Donduk. İnsan akıllı düşünemiyor. Üzüntüsünü bile yaşayamıyor insan. Başka türlü açıklaması yok bunun diye konuştu.

Doğukanın dayısı Adem Tuna ise, Mehmet ağabey çok iyi bir insandı. Acılar hep üst üste geldi. Daha kendimize gelemedik. Mehmet ağabey oğlunun Kuranı için kolonya, meyve suyu almaya gidiyor. Eve geldiğinde aniden fenalaşıyor, kalp krizi geçiriyor. Apar topar hastaneye kaldırıldı. Sabah ölüm haberini aldık diye konuştu. 

Öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından yaşlı adamın cenazesi Keller köyünde oğlunun mezarının yanına defnedildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48