Mahalle sakinlerinden tepki

Ereğli´de okul inşaatı sırasında bozulan yolların yapılmamasına tepki gösteren mahalle sakinleri belediye yetkililerinden yolu yapmalarını istedi.

Mahalle sakinlerinden tepki
Ereğli´de okul inşaatı sırasında bozulan yolların yapılmamasına tepki gösteren mahalle sakinleri belediye yetkililerinden yolu yapmalarını istedi. 
Kdz. Ereğli´ye bağlı Kavaklık Mahallesi Göçmenler Sokak’ta ki bazı mahalle sakinleri bozuk yol nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Özellikle yağmur yağdığı günlerde araçları ile evlerine ulaşamayan mahalle sakinleri, yürüyerek gitmek zorunda kalıyor. Mahalle sakinlerinden Mehmet Kılıç, defalarca yetkililere gidip durumu anlatmasına rağmen “Bakacağız” deyip kendisini geri gönderdiklerini söyledi. Bakmakla yolun yapılmadığını ifade eden Kılıç, Ramazan ayında insanlara böyle bir eziyeti yaşatmaya kimsenin hakkı bulunmadığını söyledi. Kılıç gazetecilere yaptığı açıklamada “Buradaki sorunumuz gördüğünüz gibi, gelen burasını yarıp gidiyor. Yağmur yağdığında arabalarımızla inemiyoruz ve yukarı çıkamıyoruz. Artık bu yolun derdinden bezdik. Her hangi bir yere de bir şey anlatamıyoruz. Belediyeye gittik ‘bakacağız’ dediler ama devam ‘bakacağız, bakacağız’. Haliyle tabi ki bakmakla bitmiyor. Ramazan ayının başından bu yana sıkıntı yaşıyoruz. Bize zehir ettiler mübarek Ramazan ayını. Burada çalışanlara o kadar rica ettik, yalvardık. Hiç olmazsa yolun ortasında açılan kanalı kapatıp düzleyiverin dedik ama yapmadan çekmiş gitmişler. Biz yetkililerden ilgi bekliyoruz. Bizim hiçbir şeye gücümüz yetmiyor sadece ilgi bekliyoruz onlardan” dedi.
Mahalle sakinleri Kdz. Ereğli Belediyesi yetkililerinden yol sorununa çözüm bulmasını bekliyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2015, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48