METAMATİK YARIŞMASINDA 1.OLDULAR

METAMATİK YARIŞMASINDA 1.OLDULAR

gundemeregli.com-Bu yıl 4.sü düzenlenen Liseler Arası Matematik Yarışması´nda Kdz Ereğli TED Koleji Matematik yarışmasında takım halinde birinci oldu.

Düzenlenen matematik yarışmasına ,TED Aliağa, Eskişehir, Kayseri, Karadeniz Ereğli, Samsun, Polatlı, Konya, Isparta, İstanbul, Bursa, Karabük ve Mersin olmak üzere oniki TED okulundan toplam kırk sekiz öğrenci katıldı.

Bilimsel bir aktivite çerçevesinde okullar arası etkileşimi artırmak, öğrencileri kaynaştırmak, öğrencilere matematiğin farklı yönlerini keyifli bir yarışma ortamı içerisinde göstermek ve yeni bakış açıları kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmada, her okulu 3 asil ve 1 yedek öğrenci olmak üzere toplam 4 öğrenci temsil etti. Adayların tüm gün, test tipi gerçekleştirilen çeşitli etaplarda yarıştığı 4. Liseler Arası Matematik Yarışması’nın değerlendirmesi, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi Öğretmenleri tarafından yapıldı.

Yarışmada bireysel olarak ve okul bazında dereceler şöyle sonuçlandı:

Takım Yarışmaları:

1. TED Kdz. Ereğli

2. TED Kayseri

3. TED Eskişehir

Bireysel:

1. Ahmet Demirkaya (TED Kayseri)

2. Kadircan Çelik (Kdz. Ereğli)

3. Furkan Karapınar (TED İstanbul)

3 Mayıs 2014 Cumartesi günü 4.sü düzenlenen TED Okulları GelenekselLiseler Arası Matematik Yarışmasındatakım halinde birinci oldukları için başarılarından dolayı öğrencileri kutlayan TED Kdz. Ereğli müdürü Selim Aslankaya yaptığı açıklamada, “ öğrencilerimizi tekrar kutluyorum çok iyi bir iş çıkardılar, Bireysel anlamda TED Kdz. Ereğli Koleji 11. Sınıf öğrencisi Kadircan Çelik’in 2.’lik başarısı da çok önemli. Öğrencilerimize, matematik öğretmenlerine ve velilerimize teşekkür ediyorum “dedi.

,

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48