MHP’nin en genç kadın milletvekili aday adayı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) en genç kadın milletvekili aday adayı Şeyma Elmas Songür, düzenlenen basın toplantısıyla Zonguldak’tan aday adayı olduğunu açıkladı.

MHP’nin en genç kadın milletvekili aday adayı
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) en genç kadın milletvekili aday adayı Şeyma Elmas Songür, düzenlenen basın toplantısıyla Zonguldak’tan aday adayı olduğunu açıkladı.
MHP İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda açıklamalarda bulunan MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, Milliyetçi Hareket Partisi’nin gücünün, kudretinin ve korumasının en genç kadın aday adayı Şeyman Elmas Songür’ün her zaman arkasında olduğunu ifade etti. Ayan yaptığı açıklamada, “Bugün yanımızda bulunan genç hanımefendi kardeşimiz Milliyetçi Hareket Partisi’ne katkı sağlamak için, Zonguldak’ın makus kaderine dur diyebilmek için, yaşanan sıkıntıları bertaraf edebilmek için ´ben de bu yolda varım´ diyerek aramıza katılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi hedef olarak koyduğu en az iki milletvekili neden üç olmasın sloganıyla çıkmış olduğu, bu yolda emin adımlarla devam etmektedir. Sizler de takdir edersiniz ki Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak’ın ve Türkiye siyasetinin kaderini belirleme sürecine girmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kazanması demek Türkiye’nin kazanması demektir. Bugün aramızda bulunan genç arkadaşımız Şeyma Elmas Songür hanımefendi Zonguldak’a hizmet edebilmek için, kadınların öncüsü, sözcüsü olabilmek için, Milliyetçi Hareket Partisi’ne katkı sağlayabilmek bu cesareti göstermiştir. Bu kırılgan süreçte aramıza katılan tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyoruz. Genç arkadaşımızın çıkmış olduğu bu yolda Allah yardımcısı olsun. Bu saat itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi’nin gücü, kudreti ve korumasının yanında olduğunu bilmesini istiyorum” dedi.
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan’ın açıklamalarını ardından konuşan en genç aday adayı Şeyma Elmas Songür, “Şu anda Zonguldak’ın en büyük sorunu sürekli göç veriyor olması. Artık bu duruma bir dur dememiz gerekiyor. 1990 yılında yaşadığımız grizu faciasından sonra göç vermeye başladık. 1990 öncesi parlak dönemlerine geri dönmemiz gerekiyor. Ben bunun için var gücümle çalışacağım. Ayrıca kadın haklarının günümüzde yok sayıldığı aşikârdır. Kadına şiddetin, tecavüzlerin, kadın cinayetlerinin arttığını görüyoruz. Ben bunun için kendimi tüm kadınlara karşı sorumlu hissediyorum. Ayrıca Özgecan kardeşimizi ve adını bile duymadığımız birçok katledilen kadınımızı rahmetle anıyorum. Türkiye’nin bölünmemesi için, var olan bütünlüğünü sürdürebilmesi için, Zonguldak için, gençlik için, kadın için, Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olduğumu açıklıyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48