MİNİK VALİDEN İLK TALİMAT

MİNİK VALİDEN İLK TALİMAT
gundemeregli.com-
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili olarak Zonguldak Valilisi Ali Kaban makam koltuğunu TED Zonguldak Koleji 8. sınıf öğrencisi Çiğdem Hacısalihoğlu’na devretti.
TED Koleji Müdürü ve öğrencilerini makamında kabul eden Zonguldak Valisi Ali kaban öğrencilerin bayramını kutladı. Çocukları kapıda karşılayan Kaban’a öğrenciler çiçek takdim etti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili olarak Zonguldak Valilisi Ali Kaban’nın makam koltuğuna oturan TED Zonguldak Koleji 8. Sınıf öğrencisi Çiğdem Hacısalihoğlu Valilik koltuğunu rahat bulduğu için vali olmak istediğini söyledi. Hacısalihoğlu “Büyüyünce öğretmen doktor olmak istiyordum, bu koltuğu çok rahat buldum, artık vali olmak istiyorum” diyerek Vali Kaban’a ilk talimatını yöneltti. Hacıosmanoğu şunları söyledi. “Zonguldak kültürel ve sanatsal olarak potansiyel bir şehir. Yapılan etkinlikler az, yeterli gelmiyor. Bu konuda daha fazla çalışmalar yapılmasını istiyorum. Okullarda daha fazla etkinlik yapılmasını istiyoruz.” Daha sonra Hacıosmanoğlu’nun, Vali Kabana “Siz çocukken vali olmayı düşünüyor muydunuz?” şeklindeki sorusuna Vali Kaban, “Hiç gündemimizde olan bir konu değildi. Benim böyle bir düşüncem olmadı, ben bilim adamı olmak istiyordum. Bunun için de çok mücadele verdim. Özellikle sosyal bilim alanında kaymakam olduktan sonra ve halen yoğun çalışmalarım var” şeklinde cevap verdi. Hacısalihoğlu, bunun üzerine “Ben de buraya gelene kadar doktor olmayı düşünüyordum ama koltuğa oturunca Vali olmaya karar verdim” şeklinde yanıtladı.
Ziyaretin ardından valilik önünde düzenlenen törende öğrencilerin şiir okuması ve okulların halk oyunları gösterileri düzenlendi. Tören sonunda Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek törene katılan öğrencilere plaket ve çeşitli hediyeler takdim ederek program sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2014, 07:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48