Mülkiyet sorunu ile ilgili gelişmeleri aktardı

Zonguldak Sorunları ve Çözümleri Komisyonu Başkanı Harun Akın, CHP’de düzenlediği basın toplantısıyla mülkiyet sorunu ile ilgili gelişmeleri aktardı.

Mülkiyet sorunu ile ilgili gelişmeleri aktardı
Zonguldak Sorunları ve Çözümleri Komisyonu Başkanı Harun Akın, CHP’de düzenlediği basın toplantısıyla mülkiyet sorunu ile ilgili gelişmeleri aktardı.
2015 yılında gerçekleştirilecek olan genel seçimler için CHP Zonguldak İl Başkanlığı görevini Ertuğrul Koltuk’a devreden Harun Akın, görevi süresinde kurulan “Zonguldak Sorunları ve Çözümleri Komisyonu”nun çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Komisyon tarafından hazırlanan raporun kanun teklifi haline getirildiğini dile getiren Komisyon Başkanı Harun Akın, “Zonguldak’ta çok ciddi rakamlarda Zonguldak’ta tapusuz bina ve arazi var. 1984 yılındaki imar affı sadece insanlarımızın o günkü şartlarda sadece tapu tahsis belgesi almasına yaramış. O günkü şartlarda yeminli bürolar arazileri çizmişler ve bizde maliyeye ve defterdarlığa giderek paralarımızı ödemişiz ve tahsis belgelerini almışız. Bu konuda vatandaşımızın hiçbir suçu yok. Bundan sonra yasayla birlikte tapu verecek ilgili merciler görevini yapması lazım” diye konuştu.
Akın, Zonguldak’ta 19 bin 425 kişinin tapu tahsis belgesini tapuya dönüştürmek için müracaatta bulunduğunu hatırlattı. Yeni yasadan çoğu vatandaşın yeterince bilgili olmadığını ifade eden Akın, “Yasa çıkmış ama farkında değil. Belediye ve hazineye vergisini ödüyor ama yasadan haberi yok. Tahsis belgesi yok. Bunlar haliyle işgalci gözüküyorlar. Vatandaşın ne durumda olduğundan bile haberi yok. Şuan biz gidip orayı dozerle yıkıp çık buradan dememiz lazım. Normalde o ama diyemeyiz. 30-40 yıldır o vatandaş orada oturuyor ve kendi malı sanıyor. Bunu kim düzeltecek. Siyaset neden var? İşte bunun için var. Bizde bu çalışmayı onun için yapıyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48